Jaga artiklit sõbraga

Üks hää sõber, kes ka siin tihti anonüümsena kommenteerib, on valmis saanud vägeva asjaga: Eesti E-kaubanduse Liit. Rääkisin Antsuga pikalt telefonis ja sain teada, et EELi peamine iva on e-kaubanduse maine ja kvaliteedi tõstmine. Nad tahavad oma ridades näha kõiki, kes e-kaubandusega tegelevad, pole käibe ega vanuse piiranguid. Ta mainis, et praegu on erinevate kampaaniate ja petujuhtumite tõttu e-kaubanduse maine umbes sama mis kasiinol :), raha paned sisse, aga kas midagi tagasi ka saab, see ei ole kindel. Samuti on nende eesmärgiks mitmed seadusemuudatused, mis e-kaupmeeste elu lihtsamaks teeksid.

Mõni päev tagasi arutasin Robin Gurney’ga, mida peaks tegema Internetiturunduse Assotsiatsioon. Robin käis välja mõned huvitavad mõtted. Praegu veel mingit kindlat plaani ei ole, aga kui kellelgi on ideid pakkuda, siis võiks seda teemat arutada.

Panen siia huvilistele välja ka EELi ametlikumat sorti teate.

Tegevust alustas Eesti E-kaubanduse Liit. Eesti E-kaubanduse Liit loodi kuna e-kaubandus Eestis on arenenud piisavalt oluliseks majandussektoriks, milles tegutsevad ettevõtted vajavad koordineeritud ühistegevust. E-kaubanduse Liidu oluliseks missiooniks on e-kaubanduse alase teadlikkuse ja usalduse kasvatamine nii lõpptarbijate-, ettevõtjate- kui riiklike struktuuride seas. Loodud liidu peamiseks eesmärgiks on liikmete ühiste huvide kaitsmine ja tihe koostöö erinevate riiklike struktuuride ja organisatsioonidega.

Lisaks eelnevale on liidu eesmärgiks usalduse suurendamine e-kaubanduse vastu lõpptarbijate seas. Selleks hakkab liit välja andma e-kaubanduse kvaliteedimärki, mis võimaldab tarbijatel eristada usaldusväärseid e-kaubanduse ettevõtteid, mis vastavad E-kaubanduse Liidu poolt välja töötatud e-kaubanduse kvaliteedinormidele.

Kõik ettevõtted kes tegutsevad e-kaubanduse valdkonnas ja soovivad anda oma panuse Eesti e-kaubanduse arengusse, on oodatud liituma Eesti E-kaubanduse Liiduga. Täpsem info Eesti E-kaubanduse Liidu kohta on kättesaadav internetiaadressil www.e-kaubanduseliit.ee.

Lisainfo:
Sirja Mäekivi
gsm. 55678201
sirja.maekivi@e-kaubanduseliit.ee

Jaga artiklit sõbraga