Jaga artiklit sõbraga

google wave logoEmail, täna veel valdav suhtlemise vahend internetis, on ligikaudu 40 aastat vana. Leiutatud enne kui me teadsime midagi blogidest, sotsiaalsetest võrkudest, IMidest jne. Sisuliselt on tegemist tiguposti elektroonilise analoogiga.

Google tahab seda muuta ja nende nägemus on Google Wave, mis võimaldab kõik elektroonilise personaalse suhtlemise liigid kokku siduda ja ühtselt hallata. Lisaks tavapärasele suhtlemisele saab Wave kasutada ka vikilaadse koostöövahendina. Kõik on ühendatud kõigega ja toimib uskumatult kiiresti reaal ajas. Wave’i saab laiendada, lisada programme, siduda oma lahendustega ja veel palju muud.

Ah jaa… see kõik hakkab töötama avatud protokollil ja igaüks võib luua oma Wave-süsteemi, mis töötab koos teistega.

Lisatud video annab põhjaliku ülevaate, millega on tegemist ja see tundub tõeliselt vinge. tund ja 20 minutit on päris pikk aeg, aga Google Wave võib tekitada revolutsiooni. Uskumatult raju tundub see asi olevat.

Google Wave Developer Preview at Google I/O 2009

Lisa infot leiab Wave kohta Google pressikeskkonnast Introducing: Google Wave. Tehniliselt taiplikele on saadaval ka Google Wave API ja Google Wave Federation Protocol.

Jaga artiklit sõbraga