Jaga artiklit sõbraga

Nädalaeest kirjutati erinevates kohtades, et trükimeediaga on kehvasti. Panen siia lihtsalt ühe kena graafiku, et saaks öelda “Nagu näha juuresolevalt pildilt”.

Printmeedia reklaamimahud

Pilt on pärit Robin Wauters’i postitusest From Terrible To Terrifying: Newspaper Ad Sales Plummet $2.6 Billion In Q1 2009

Olen ise suhelnud mõnede väljaandjatega, neist osa ei usu, et print kaob. Peamine põhjendus, et inimesed tahavad ikka asju paberilt lugeda. Teised otsivad kiirustades uut mudelit, mida siiski keegi veel selgelt ette ei suuda kujutada…

Vanade aegade mälestuseks siia ajalehe kasutatavuseteemalise artikli kordus:

Lugesin täna ajalehte. Päris huvitav kogemus oli. Põhimõtteliselt on tegemist nagu paberile trükitud veebsaidi või ajaveebiga. Mida positiivset silma jäi? Esiteks on ajaleht suhteliselt kerge võrreldes läppariga ja seda on mugav kaasas kanda. Ajaleht ei vaja toimimiseks elektrit ja seega võib seda pea kõikjal lugeda. Ajalehte on mugav sirvida.

Avastasin ajalehel aga ka mitmeid miinuseid. Ajaleht on väga ebaergonoomiline ja selle lugemiseks on vaja ruumi. Võimalik on küll ajaleht kokku kägardada ja siis mugavamalt lugeda, kuid see kahjustab oluliselt sirvitavust.

Ajalehest artikleid lugedes märkasin kohe, et kommentaare ei ole. See tekitas minus väga kummalise tunde. Olen harjunud viskama pilgu kommentaaridele, et teada mida rahvas arvab. Ajalehes ma seda funktsiooni üles ei leidnud. Ajalehel ei ole sisseehitatud valgustust see tähendab, et ajalehe lugemiseka on vaja välist valgusallikat ja selle puudumise jääb ajaleht lugemata.

Ajalehe sisu on kogu aeg sama. Selleks, et ajalehele uut sisu saada peate ostma terve uue ajalehe, mis tundub väga suure raiskamisena võrreldes näiteks veebsaidi või ajaveebiga. Samuti uuendatakse ajalehes infot väga aeglaselt, tavaliselt kord päevas aga mõnikord isegi harvemini.

Kokkuvõtteks pean ütlema, et kui te pole veel ajalehte proovinud, siis pole mõtet nendega ka jändama hakata ja soovitan uudiskanalitena siiski kõigil arvuti juurde jääda.

Need mõtted tekkisid täna kui hamburgerirestoranis juhuslikult ajalehte sattusin sirvima ja ei suutnud meenutada, millal ma viimati paberist lehte lugesin (see oli kolm ja pool aastat tagasi).

Pärit minu, tänaseks unarusse jäänud, blogist targutaja.info, dateeritud kuupäevaga 25. november 2005 :))

Jaga artiklit sõbraga