Jaga artiklit sõbraga

FacebookEelmisel nädalal kolmekordistus Eesti Facbooki edetabelite arv. Tõeliselt laheda vahendi panid kokku Kaupo ja teised OKIA inimesed. Nende loodud edetabeltabel sisaldab kõiki Eesti facebooki fännilehti ja uueneb igapäevaselt. Tabelist saab näha Kui palju on lehel fänne ja kui suur on muutus võrreldes eeslmise perioodiga. Eesti Ettevõtete Facebook TOP10 mõte jääb siiski samaks. Loeme kokku ainult ettevõtteid ja brände ja vaatame, kuidas kommertssektori parimatel läheb. Mida kommerts tähendab?

TOP 10 koostamisel võtame arvesse kahte kriteeriumi:

  • Nimekirjas on kasumit teenivad ettevõtted (näiteks Kliinik32)
  • Nimekirjas brändid, mille edendamine aitab mingil ettevõttel kasumit teenida (näiteks Vana Tallinn)

Seekordne pingerida näeb välja järgmine:
Koostatud seisuga 30.11.2009

Ettevõte Fänne Uusi fänne Kohamuutus
1 Veinisõber.ee 2 017 211 1
2 Forum Cinemas kinoklubi 1 977 25 -1
3 A le Coq 1 690 209 1
4 Vana Tallinn 1 622 13 -1
5 Sagadi mõis 968 10
6 Kliinik32 958 322 +4
7 Cinamon 877 uus uus
8 Club Privé 796 36 -1
9 Kulinaariakatedraal 782 uus uus
10 Hell Hunt 780 10 -4


Selle tabeli esmane idee oli vaadata, mida ettevõtted ja brändid Facebookis teevad ning millest tuleneb erinevate lehtede suur fännide arv.

Alkohol on jätkuvalt populaarne nii A. Le-Coqi kui ka Veinisõber.ee fännide arv on kasvanud rohkem kui paarisaja võrra. Nagu eelmises postituses ennustasin saavad veinisõbrad esimeseks ja enamus kinohuvilisi on juba Foorum Cinemas lehel fänniks hakanud. Lisaks on juurde tulnud Vana Tallinna fännileht, mis on tasapisi kogunud üle 1600 fänni. Kui teised Eesti alkobrändid Facebooki jõuavad võib juhtuda, et kogu edetabel on joovastav.

Uute tulijatena on tabelis Cinamon (877 fänni) ja Kulinaariakatedraal (782 fänni). Kõige kiiremini on tõusnud Kliinik32, mis liikus kümnendalt kohalt kuuendaks. Kõige vähem on kasvanud Hell Hunt ja Sagadi mõis, neile lisandus kahe nädalaga vaid 10 fänni. Hell Hunt enam ilmselt järgmisesse tabelisse ei pääse. Eelmise tabeliga võrreldes on välja jäänud KSA Silmakeskus ja Clazz.

Viskasime kiire pilgu sellel, kuidas esimesed neist Facebookis toimetavad:

Veinisõber.ee – Veinisoovitused, fännid räägivad kaasa ja kommenteerivad. Fänne kutsutakse degusteerimistele. Postitustel on kohati kümenid kommentaare ja meeldimisi. Postituste tihedus umbes korra paari päeva tagant. Kuna veinisoovitused on seotud otse nende e-poega, siis on kommerts väljund täiesti otsene.

Forum Cinemas kinoklubi – Filmid ju nagu ei olekski kommerts. Info mida pakutakse on äriliselt kasulika ja fännidele huvitav. Filmiuudised, teavitused kinos toimuvast. Postituste tihedus on mitu korda päevas.  Fännid postitavad umbes korra nädalas

A le Coq – Teevad asjaliku tööd. Korraldavad üritusi, loosivad nänni välja. Küsivad fännidelt brändiga seotud küsimusi. Postitavad aktiivselt, kord paar päevas. Fännid kommenteerivad samuti väga aktiivselt, kohati on postitustel üle 30 kommentaari. Praegu postitavad ka fännid, seoses pildivõistlusega, küllaltki aktiivselt pilte endast koos tootega.

Vana Tallinn – Mitteaktiivne leht, mis on ajapikku kogunud hulgaliselt fänne. Lehe looja ei ole Liviko. Vana Tallinn ise ei postita midagi ja fännidelt tuleb vaid aegajalt postitusi. Sellel lehe saaks ilmselt fännid aktiivsemaks kui seinal kuvataks ka fännide postitusi.

Sagadi mõis – Nemad on oma fännilehe arendamisest ise huvitava loo kirjutanud. Vaata siit kuidas Sagadi mõis Facebookis toimetab.

Väikeste testidega on saanud kindlaks teha, et FB on täiesti toimiv kanal ja selle kaudu on võimalik klientide tarbimist mõjutada. Või nagu mulle on öeldud, et FB-sse pandud info ja pildid “tekitavad täiega Sagadi isu peale”.

Kliinik32 – Nad on oma fännide arvu väga kiiresti kasvatanud. Teevad oma fännilehele reklaami Facebookis, lisaks tarbijamängud. Postitavad ligikaudu kord paar päevas, kuid mõni päev möödub üldse ilma postitusteta. Nende topis püsimine on väga kõva saavutus, arvestades, et hambaravi ilmselt ei ole nii populaarne kui alkohol ja meelelehutus. Fännid osalved postitades peamiselt pilte ilusate naeratuste konkursile.

Cinamon – Seinal on ainult omaniku postitused. Fännide tegevus vaatamiseks pead eraldi vaeva nägema. Fännid ei ole kuigi aktiivsed, kokku seitse postitust. Avaldatakse infot filmide ja ürituste kohta kohta, loositakse pileteid.

Club Privé – Nende puhul on huvitav, et fännit pole mitte midagi postitanud ja ka kommentaare on väga vähe.

Kulinaariakatedraal – Toiduinfo, restoranitutvustused, Fännide postitusi on vähe ja neid ei näidata seinale koos oma postitustega. Postituste tihedus on muljetavaldav. Peaaegu pausideta mitu korda päevas. Mitmetel postitustel on kommentaarid.

Hell Hunt – Täiesti mitteaktiivne. Postitusi pole ei omanikult ega fännidelt. Elab ainult brändi tugevuse tõttu. Ilmselt väga kiiresti ei kasva ja tulevikus enam kümne sekka ei pääse.

Jaga artiklit sõbraga