Jaga artiklit sõbraga

highres_5803421Eelmise nädala lõpul lanseeriti WordPress 3.0 Beta versioon testikasutajatele.

See on väga vana postitus. Uuemat infot WordPressi kohta leias siit:

WordPress koolitus videod

Oleme pannud koos veebimajutus.ee meeskonnaga kokku portsu WordPressi õppevideosid, millega saad oma veebilehele esimese hoo sisse.

Vaata lähemalt…

WordPress on oma lihtsuse ja funktsionaalsusega võitnud olulise osa interneti tegijate eelistuse. Siin artiklis toome välja uue versiooni täiendused. Tasub kohe alguses ära mainida, et järgnevad funktsioonid olid WordPressi gurudele ammu võimalikud, kuid nüüd on need lihtsamini kättesaadavad tavakasutajatele.

Tsentraalne administraatori paneel erinevate lehtede jaoks

WordPress MU (Multi-User) ja WordPress.org on ühinenud. Nüüd on võimalik mitut lehte hallata ühest administraatori paneelist. Kui sul on hallata üks veebileht, siis ei muutu sinu jaoks eriti midagi.

Võimalik kasutada mitmeid stiilitüüpe samal domeenil

See uus funktsioon annab palju vabadust nendele, kes soovivad ühe domeeni all erinevaid disaine ja paigutusi kasutada. See on kasulik, kui soovid näiteks teha lehel kampaania.sinu-domeen.ee midagi täiesti erinevat proovida.

Menüü haldamine tehtud lihtsamaks

Custom Woo Navigation pannakse uue WordPressi südamesse, et täiendada menüü seadistamist. Mida see kasutaja jaoks tähendab, on see, et lehe menüü üles seadistamiseks saab kasutada lihtsat kliki-ja-tõmba meetodit, nagu siin pildil:woomenu

 

Uus vaikimisi template

Head aega Kubrick theme. WordPress tuli välja natuke maitsekama vaikimisi template‘iga:

2010

Päise pilti saab ka hõlpsalt vahetada:

wordpress-header-image

Kohandatud taustapilt

Nüüd on võimalik taustapildiks panna ükskõik millise pildifaili. Selleks pead lisama ühe rea faili functions.php:

add_custom_background();

Kui see on tehtud, siis näed aministraatori paneelil kohta, mis laseb sul taustaks valida pildifaili. Seda funktsiooni toetab uus vaikimisi theme ja üksikud teised theme‘id. Admin’i paneelis näeb see välja selline.

wordpress-background-dialog

Võimalus valida kasutajanime, kui installeerid WordPress’i

Praegu annab WP esimesele kasutajale kasutajanime “admin” ja seda tihti ei vahetata ära. Sellega tehakse karuteene häkkeritele, kellel on lihtsam kasutajanimi ja parool ära arvata. Põhimõtteliselt antakse neile pool vastust kohe kätte. WordPress 3.0 versioon annab sulle võimaluse kasutajanimi ja parool enne installeerimist ära muuta.

“Tere tulemast” sissejuhatav aken igal installeerimisel.

Praegustel WP versioonidel on see puudu ja selle peale on ka häält tõstetud, just uute kasutajate poolt.  Sissejuhatav “Tere tulemast” aken aitab uuel kasutajal WordPressi lähemalt tundma õppida. Seda peetakse äärmiselt oluliseks osaks igale  pisut keerukamale programmile. Vanale kasutajale on see ilmselt ainult tülinaks.

Administraatori paneelis on vasakul üleval nurgas alati nähtav, kas veebileht on leitav otsingumootorite poolt. See on eriti kasulik arendajatele – tihti blokeeritakse veebileht arenduse käigus otsingumootoritele ära ja unustatakse blokeering peale ka peale lehe väljalaskmist.

Täisversioon tuleb välja 1. mail.

 

Neile, kes soovivad ise oma veebiasjadega hakkama saada, tuleb 22. aprillil WordPressi koolitus. Vaata lähemalt https://www.dreamgrow.ee/wordpressi-koolitus/

Pildid:

https://photos4.meetupstatic.com/photos/event/a/9/9/d/highres_5803421.jpeg

https://www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-3-0-features/

 

Jaga artiklit sõbraga