Jaga artiklit sõbraga

Täna juhtis Ürjo mu tähelepanu sellele, et minu laual oleval SEBi kalendril on üks põhimõtteline viga. Nimelt on seal kirjas, et tibusid loetakse sügisel. Ei loeta. Sügisel lugemine on vanakooli värk. Vanasti ei saanud pidevalt lugeda. Tehnoloogia ei võimaldanud, oli vaja keerukaid uuringuid, info ei olnud jooksvalt kättesaadav.

Veebis loetakse tibusid kogu aeg. Kas nad võtsid täna kaalus juurde, ehk on rebane mõne ära viinud või mõni hoopis juurde koorunud, kas peaks suurendama toidunormi või grilliks mõne ära? E-kanalites jookseb meil info ojadena kätte ja ei ole mõistlik teha kokkuvõtteid pärast sündmusi. Tegevused peavad olema dünaamilised ja korrektsioon toimuma jooksvalt, muidu läheb väga palju ressursse raisku.

Näide? Minu kodust kesklinna on 30 minuti tee. Kui ma paneks silmad kinni, kõnniks pool tundi, teeks silmad lahti ja vaataks, kas ma jõudsin õigesse kohta, siis ilmselt mõtleksid kaaskodanikud, et äkki mulle on tohtrit tarvis. Kui keegi käitub selle mudeli järgi aga e-turunduses, siis ei peeta seda kuigi imelikuks.

Mõõda kõike! Muuda lennult!

Veebitibude mõõtmiseks on hea tasuta vahend Google Analytics. Kui vajad selles osas abi võta meiega ühendust.

Jaga artiklit sõbraga