Jaga artiklit sõbraga

LangusEmor andis teada, et meediareklaamis on toimunud esimeses kvartalis mõningane langus (34%). Kõik kanalid langesid kaasaarvatud internet. Internet langes kõige vähem, ainult 11%. Selle tulemusena saavutas internetireklaam kõigiaegade parima turuosa 14%, mis on peaaegu samasuur kui ajakirjareklaam ja välimeedia kokku (mõlemad 8%). Kõige suuremad hävijad olid ajakirjad (48%) ja ajalehed (45%).

Kui ma mõni aasta tagasi arutlesin, et ajakirjad jäävad paari aastaga internetist kaugele maha tundus see paljudele väga naljakana. Järgmine kanal, mis interneti mõjul kõvasti kaotab on ajalehereklaam. Eestis on ajalehed olnud pidevalt oluliseks reklaami kanaliks ja ka praegu nende käes tervelt kolmandik meediamahust, aga see läheb üle. Internet tuleb järgi ja print taandub. Praegu on ajakirjadel ja ajalehtedel viimane aeg uus mudel välja mõelda ja seda rakendama asuda, sest muidu jäädakse rongist maha.

Telel on natuke lihtsam, sest olles nüüd digitaalsel platvormil on selles kanalis võimalik rakendada paljusid internetitehnoloogia võimalusi ja tänu sellele ajaga kaasas käia.

Lisaks eelnevale olen kindel, et isegi kui internetist ei saa suurim kanal meediakulutuste mahtu mõõtes, siis saab ta kindlasti suurimaks turunduseelarve osaks. Veeb ja internet muutuvad vundamendiks, mis on kogu turundustegevuse aluseks ja turvavõrguks (Vaata lähemalt Veeb on turundusplatvorm ja Internettrendid 2009).

Muutu või sure!

Kuidas sinu turundusplatvorm töötab?
Vaata lähemalt Total Campaign Management™!

Aitame hallata kogu turundusplatvormi. Pidev tagasiside tulemustest ja ülevaade, mida on võimalik veel paremini tööle panna.

Jaga artiklit sõbraga