Jaga artiklit sõbraga

Leidsin eile huvitava uurimuse, mille on kokku pannud IBM Institute for Business Value. The end of advertising as we know it räägib sellest, et reklaamivaldkonnas on toimumas muutused, mis muudavad mänguvälja täiesti teistsuguseks. Üha rohke liigutakse mõõdetavuse poole, agentuuride roll loovlahenduste genereerimisel muutub, tarbija saab enda kätte üha jämedama otsa, muutub ka see, kuidas meediat ostetakse. Tegin sellest lühikese ülevaate.

Üha tihedamaini tuleb infot sellekohta, et jälle on internet meediakanalina mõnest teisest kanalist möödunud. Viimati juhtus see Suurbritannias. Kindlasti ei kao tele kuhugi, aga edasi toimimiseks muutub ta internetisarnaseks. Seal näidatavad reklaamid muutuvad kontekstuaalseks ja vaataja huvidega arvestavaks. Ses mõttes ei saa ma küll Hanno arvamusega nõus olla, et „Uute brändide ehitamisel ei ole telele vastast“.

Mõõdetavad tulemused

Täna on see veel nii, eriti meil Eestis, aga see muutub ja telest saab lihtsalt üks kanal, mida pragmeetiline turundaja kasutab, kui see mõistlik tundub. Siiani toiminud mudel, et lööme suure televasaraga tuhandetele või miljonitele tarbijatele vastu pead, sest nad ei saa ju peitu pugeda saab otsa. Jäädavalt. Äkki oleks õige öelda, et uute brändide ehitamisel ei olnud telele vastast. Tuleviku brändid ehitatakse võrgus, pakkudes inimestele väärtust ja ma usun, et tegevus saab peamiselt toimuma sotsiaalsetes kanalites.

Jaga artiklit sõbraga