Jaga artiklit sõbraga

Kui sinu sihtgrupiks on Venemaa või venelased, siis on tihti Google asemel mõttekam kasutada Yandex’it. Yandex on otsingumootor, mis domineerib Venemaal ja lisaks kasutavad seda venelased ka teistes riikides.

yandex otsingumootor

Yandex areneb kiiresti ja erinevad sihtgruppide tabamise võimalused muutuvad üha täpsemaks. Mõni aeg tagasi andis Yandex.Direct-platvorm turundajatele uue sihtimise võimaluse tänu millele saab täpsemalt oma reklaame suunata.

Uus moodus võimaldab määrata hinda vastavalt valitud auditooriumile. Saad määrata demograafilisi näitajaid nagu sugu ja vanus. Täpsem sihtimine tõstab reklaami hinda, aga samas suurendab tõenäosust, et kasutaja on huvitatud sinu toodetest ja teenustest.

Näide: Autoteeninduse turundaja näeb, et suurem osa tema klientidest, kes veebis kaudu päringuid esitavad on mehed vanuses 25-34. Selleks, et autoteeninduse reklaam oleks kõrgematel positsioonidel saab määrata juurdehindluse protsendi. Iga kord kui Yandex tuvastab, et otsingu teostas mees vanuses 25-34, siis arvestab ta määratud juurdehindluse protsendiga ning vastavalt sellele tõstab selle reklaami kõrgemale positsioonile. Juurdehindluse määramine on paindlik:

Yandex’i klikihind vastavalt segmentidele

Näiteks klikihind sõnale „autoteenindus“ on 0,10€. Määrame sellele sõnale koefitsiendi +120% ja juhul kui otsingu teostab mees vanuses 25-34 arvutatakse klikihind järgmiselt:

  • 0,10€ + 120% = 0,22€

Soovikorral saad sellele veel parameetreid lisada. Näiteks mobiilis autoteeninduse otsijal võib teenust kohe vaja minna ja seetõttu on mõistlik kliki eest veelgi rohkem maksta. Lisame mobiilsele klikihinnale 50%.

  • Mees 25-34 > 0,10€ + 120% = 0,22€
  • Otsib mobiilis > 0,22€ + 50% = 0,33€

Samamoodi saate määrata koefitsienti ka retargeting klientidele. Koefitsienti saab määrata nii sõnade kaupa kui tervele reklaamgrupile korraga. Maksimum juurdehindluse koefitsent on +300%.

Võta meiega ühendust!  Saad täpsemalt teada, kuidas digikanalites venelasteni jõuda. Kirjuta meile aadressil nikita@dreamgrow.ee.

Jaga artiklit sõbraga