Google Analytics seadistamine [VIDEO] + Tag Manager - Dreamgrow Digital
Värsked turundusnipid: nõuanded, uuringud ja statistika, turundustrendid mugavalt sinu postkasti

google analytics seadistamine 1

Panin kokku juhendi, mis aitab seadistada kõik tähtsamad Google vahendid. Näitena kasutan WordPressi keskkonda.

  • Google Analytics konto
  • Google Analytics 4 WordPressi lisamine
  • Google Analytics Universal WordPressi lisamine
  • Google Tag Manager konto loomine
  • Google Tag Manager Analytics 4 lisamine
  • Google Tag Manager Analytics UA lisamine
  • Google Tag Manager WordPressi lisamine
  • Google Search Console loomine
  • Googel Search Console WordPressiga sidumine

Videojuhendis alustan kontode loomisest ja läbin kõik sammud. Juhendist leiad:

Google Analytics konto loomine

Alustan täiesti uue konto loomisega ja näitan sulle, mida on vaja teha, et Google Analyticsiga alustada.

Google Analytics seadistamine ja lisamine WordPressi (GA4, UA)

Kui Google Analyticsi konto on loodud, siis lisan selle oma WordPressi lehele. Selleks lisan Google plugina ja seadistan kõik vajalikud sätted, et andmeid Google Analyticsisse koguda.

Analytics 4 on uus versioon Google vahendist. Samas paljud kasutavad veel siiani Analyticsi eelmist versiooni, mida nimetatakse Google Analytics Universal. Google Analytics Universal on enimkasutatud Google Analyticsi versioon. Kui sa oma WordPressi keskkonnale Google plugina abil Analytics 4 lisad, siis samal ajal luuakse sulle ka Analytics Universal vaade. Nii saad mõlemad versioonid analüütikast oma lehel korraga toimima.

google analytics seadistamine

Google Search Console

Google Search Console abil sa näed, kuidas su veebikeskkonnal Google otsingus läheb. Milliste sõnadega, su leht otsingus välja tuleb? Millistel positsioonidel sa erinevate märksõnade ja fraasidega oled? Kui palju sinu tulemustel otsingus klikitakse. Analyticsi paigaldamisel WordPressi luuakse sulle selle protsessi käigus ka Search Console ja seotakse see sinu keskkonnaga. Nii hakkavad otsinguandmed kohe esimesest päevast kogunema.

Google Tag Manager

Google Tag Manager võimaldab sul oma keskkonnale kõiksugu erinevaid koodijuppe lisada. Paneme Google Analytics 4 ja Universali su lehel läbi Tag Manageri toimima ja edaspidi saad lisada juba kõikvõimalikke muid vahendeid nagu näiteks Facebooki Pixel.

Tee kõik vajalik ise ära

Panin video kokku nii, et seal ei oleks midagi üleliigset. Neljakümne minuti jooksul näitan sulle, kuidas kõikide asjadega ise hakkama saada. Sa saad Google vahendite paigaldamise sammud ise praktiliselt läbi teha. Kui vaja saad video pausi panna või tagasi kerida, et sul vajalikud asjad kõik õigesti tehtud saksid.

Kui sa tahad Google vahendite haldamise selgeks saada, siis liitu selle koolitusega. Koolituse tavahind on 55 eurot. Kui soovid koolitust tasuta pane siia oma meiliaadress ja saadan sulle sooduskoodi, mis annab 100% allahindlust: