Jaga artiklit sõbraga

ariideed ideede loomine

Ma olen kindlalt veendunud, et ideed ei maksa midagi. Iga inimene võib tulla täiesti erakordsetele mõtetele ja kui need ellu rakendada, siis on tulemuseks miljonid. Ellu rakendada – see ongi võti. Enamus meist on tulnud mingi idee peale, võibolla rääkinud sõbralegi, ja siis näinud seda mõne ajapärast kellegi teise poolt teostatuna poes müügil.

Mul endalgi on aegajalt selline 1.0 tunne, et ma peaks oma ideid kiivalt varjama, sest äkki keegi varastab ära. Püüan sellest üle saada. Mul on ideid rohkem, kui ma elus jõuan ära teha. Lisaks sellele pakutakse mulle aegajalt erinevaid ideid/projekte ja küsitakse, kas tahan kaasa lüüa. Kõik ideed ei pruugi alati toimida, aga peamiseks takistuseks on siiski pealehakkamine ja piiratud ajaline ressurss. Panen siia valiku juhuslikke ideid, mis on mulle kuidagi pähe sattunud:

 • „Tavalise ostukorvi“ hinnavaatlus sait, mis võrdleb erinevaid jaekauplusi (Selver, Rimi, turg jne) – tehtud
 • Veebilemmik, kes elab blogides ja toitub külastustest, tulu reklaamist
 • Arvete ja igapäevase elu majandamine varakatel klientidel – klient suunab kõik oma kommunaalarved firmasse, mis tasub need ning esitab kuu lõpus kliendile arve (mille ta ka tasub :). Lisaks koduabiline (koristamine, pesu, majahoidmine, lapsed kooli/trenni)
 • (Oma) fotode müümine suurte plakatitena, kasutades trükkimise ja saatmise teenust (USA, euroopa)
 • Sushi kiirtoidu restoran ja müük poodides – sushi on liiga kallis (bränd, kett, automatiseerimine) – tehtud
 • Eestikeelsete raamatute audioraamatuteks muutmine (Esialgu võib kasutada Out of copyright teoseid Tasuja, Kalevipoeg jne)
 • Tuua Taco Bell / Burger King Eestisse – poolenisti tehtud

Nüüd aga postituses pealkirjas mainitud 999 äriidee juurde. Need leiab siit: Hamster Burial Kits & 998 Other Business Ideas.

Ideede genereerimine ja aju arendamine

James Altucher on kirjutanud protsessist, millega tema oma aju paremini tööle saab ja ajapikku ideede genereerimise masinaks muutub (The Ultimate Guide for Becoming an Idea Machine). Selleks on vaja järjepidevust ja 15 kuni 20 minutit aega iga päev.

 1. Võta endale ette paberileht, Word või mobiilirakendus, milles saad märkmeid teha.
 2. Vali teema, millele hakkad ideid genereerima.
 3. Kirjuta 10 ideed antud teemal, koos ühe või mõne lausega, mis avab idee tausta.
 4. Valmis!

Mõned asjad, mida selle tegevuse juures silmas pidada:

 • Võid teha rohkem kui 10, aga mitte kunagi vähem!
 • Ei ole tähtis, mis ideid sa genereerid. Esimesel päeval võid genereerida ideid, mis teemadel järgmistel päevadel ideid genereerida.
 • Ideede kvaliteedil ei ole tähtsust, see muutub ajaga paremaks. Aga olenemata sellest kui heaks su ideed ka muutuvad olene su enda arvamus nendest peamiselt su enesehinnangust.
 • Ajakulu on 20 minutit. Ei jäta ühtegi päeva vahele!
 • Selle harjumuse kinnistamiseks on vaja 60 kuni 80 päeva järjepidevalt harjutust korrata. Pärast seda muutub tegevus juba automaatseks.
 • Kui sa oled ideede genereerimisega hoo sisse saanud, siis võid võtta ette juba keerulisemad teemad. Klientide probleemidele lahenduste leidmine. Võta üks klient ja genereeri talle ideid viis päeva järjest.
 • Võta ette oma elu ja genereeri ideid, kuidas seda paremaks muuta 14 päeva järjest.
 • Ideed võivad olla täiesti absurdsed. Aga… neid peab olema vähemalt 10.

sisuturundus sagedus

Järjepidevuse tagamiseks võta endale kalender ja tee iga päev pärast ideede genereerimist sinna suur punane rist. Eesmärk on lihtsalt tagada see, et ahel ei katkeks. Seda protsessi järgides genereerid sa aastas 3650 ideed. Mõned neist on ilgelt vinged. Aga mis veel olulisem, sa oled muutnud oma aju kiiremaks ja paremaks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kui sa tahad mõnd oma erakordselt head ideed maha müüa, siis tee plaan, kuidas seda teostada, otsi inimesed, kes seda teostama hakkavad, ja müü idee selliselt pakendatuna maha.

Vaata ka Veebimajutuse artiklit, kuidas äri alustamine lihtamalt minna võiks.

Panen siia 30-päeva välja kutse. Tee järgmised 30 päeva iga päev 10 ideed ja aegajalt mõtle ideid ka ideede rakendamisele. Vaatame, mis 30 päeva pärastu tulemused on.

_____________________
Pilt designed by Freepik

Jaga artiklit sõbraga