Jaga artiklit sõbraga

tasuta veebinar

ChatGPT koolitus:
tulemused turunduses ja teeninduses

Vaata ChatGPT koolitust, kus õpid AI-rakendust oma töös kasutama. Kuidas ChatGPT aitab sisu kiiremini ja odavamalt luua ning vähendada turundus- ja teeninduskulusid, parandades samal ajal töö kvaliteeti? Kuidas tehisintellekt võib mõjutada peaga töötavate inimeste tulevikku? Vaata lähemalt...
 

Tehisintellekti kasutamine on tõusuteel. 2022 novembris avaldas OpenAI tasuta kasutamiseks tehisintellekti, mille taolist varem nähtud ei ole. Näitan sulle, kuidas ChatGPT turunduses abiks saab olla.

ChatGPT turunduses

Tehisintellekti coaching programm aitab sinul oma meeskonna tegevused tulemuslikumaks muuta ja müüki suurendada. Uuri lähemalt, milliseid tegevusi saad AIga efektiivsemaks muuta.

Mis on ChatGPT?

ChatGPT on vestlusrobot (chatbot), mis on ehitatud OpenAI GPT-4 lahendusele (3.5 tasuta versioonis). Mida tähendab GPT? Generative Pre-trained Transformer.

Mida?

Keelemudel, mida on treenitud suure hulga andmetega suhtlema inimlaadses keeles.

See ei ole lihtsalt masin, milles on küsimuste-vastuste paarid. GPT genereerib oma vastused sinu küsimustele automaatselt vastavalt sellele, mida ta on varem õppinud. Samale küsimusele võib saada erinevaid vastuseid. Samas täpselt samale küsimusele saab tihti sama vastuse.

ChatGPT püüab vastata inimese moodi selles mõttes, et tekst mida ta väljastab, oleks ootuspärane. GPT mudel on päris osav ka õppima. Talle ei ole vaja sadu või tuhandeid näiteid, et hakata oma vastuseid õigemaks korrigeerima, piisab mõnest näitest.

Kui soovid GPT mõistmisega süviti minna, siis hea algus on Vikipeedia artikkel, millest leiad juba lõpmatult viiteid järgmistele allikatele. Siit leiad nimekirja, keda sel teemal jälgida AI influencers on Twitter.

ChatGPT Plus ja GPT4

ChatGPT Plus kasutajatele on kättesaadav ka GPT4 versioon OpenAI tehisintellektist. Uuem GPT tehisintellekt on paljudes tegevustes täpsem ja soovitan võimalusel selle kasutusele võtta. ChatGPT Plus tellimus maksab 20 dollarit kuus.

Millised on ChatGPT piirangud?

ChatGPT on uskumatult äge vahend.

ChatGPT on päris loll.

Sama võib öelda ka kirjaniku kohta, kellelt sa küsid, et milline on elektroni spinn, aga ta pole füüsikas väga tugev.

ChatGPT ei tea, mis asi on fakt. See osutub probleemiks siis, kui sa tahad saada ChatGPTlt vastuseid teemadel, millest sa ise midagi ei tea. ChatGPT vastab sulle täiesti veendunult täieliku jamaga ja sina ei näe vigu, sest sa ei tea teemast midagi.

Kui sa üritad temalt midagi teada saada ja sõnastad küsimuse nii, et see GPT segadusse ajab, on tulemused lõbusad.

Näiteks küsimus: Which mammal lays the largest egg?

Which mammal lays the largest egg

Tasuta tehisintellekt ChatGPT 3.5 ei oma internetiühendust. Kui küsida robotilt mingeid andmeid, siis ütleb ta, et ei saa internetist vaadata. Samas on võimalus anda talle andmed oma küsimuse sees.

Samas GPT4 teab juba täpselt, et suurima muna munev imetaja on nokkloom.

Kas sa peaksid oma töös ChatGPTd kasutama?

Siin on lihtne algoritm, millega abil saad teada, kas tehisintellekti kasutamiseset võib sul mingi jama tulla või mitte.

kas kasutada chatgpt

ChatGPT eesti keeles

ChatGPT oskab eesti keelt, aga mitte liiga hästi. Nii on Eesti valgekraede töökohad veel mõni aasta kauem kindlustatud kui suuremate keeleruumidega inimestel.

Küsime kohe ChatGPT käest. Siis on tema eesti keeles kasutamise piirang mõistetav:

Explain to marketers in Estonian how they can use you to make their jobs easier.

Tere tulemast!

Olen ChatGPT, tehisintellekt, mis on võimeline jätkama inimeste jutustusi ning luua neist usaldusväärseid ja loogilisi jätkujutte. Ma arvan, et ma võin aidata teie ettevõttel teha teie tööd lihtsamaks mitmel viisil.

Esiteks, ma võin aidata teil paremini mõista oma kliente ja nende vajadusi. Kui te kasutate mind jutustuste loomiseks, võite saada uusi ideid ja mõtteid, mis võivad teid aidata pakkuda paremat teenust.

Teiseks, ma võin aidata teil luua rohkem sisu. Kui te kasutate mind jutustuste loomiseks, saate kiiresti ja lihtsalt luua uusi jutustusi, mis võivad aidata teil oma sõnumit edastada.

Kolmandaks, ma võin aidata teil säästa aega. Kui te kasutate mind jutustuste loomiseks, ei pea te ise kulutama aega jutustuste loomisele, vaid saate seda teha lihtsalt ühe käsuga.

Loodan, et ma olen teile olnud abiks ja et ma saan teie ettevõttes töötada, et teha teie tööd lihtsamaks ja edukamaks. Tänan, et mind kuulasite!

Siit edasi toon näiteid inglise keeles, mis annab parema arusaamise ChatGPT praegusest võimekusest.

GPT4 versioon on ka AI eesti keeles väljendumise ja mõistmisse kõvasti paremaks teinud. Nii loob tehisintellekt eesti keeles kohati materjale, mida saab ilma toimetamata otse oma töös kasutada.

ChatGPT ja kodulehe optimeerimine

Kodulehel olevate elementide optimeerimises on ChatGPT heaks abiliseks. Seda võib julgelt kasutada tiitlite, pealkirjade ja metakirjelduste loomiseks. Kuna need on väga lühikesed tekstijupid, siis ei ole tähtis soravus ja loogiline järjepidevus.

Ütled tehisintellektile, et soovid saada pealkirju ja kirjeldusi artiklile „Kuidas valida jalgratast?“.

kuidas valida jalgratast

Isegi kui sa ei jää päris rahule tehisintellekti pakutud variantidega, siis annavad need sulle mõtteid, milline peaks lõplik tulemus olema.

Samas saad anda tehisintellektile ülesandeks ka keerukamate ülesannete täitmise. Võid anda sisendiks oma artikli ja paluda selle põhjal luua küsimuste ja vastuste paarid rikastatud andmetes kasutamiseks.

ChatGPT sisuturunduses

SEO tiitlite ja kirjelduste loomisest järgmine samm on päris sisu loomine.

Ideeloome

Ideed, millist sisu luua. Kui sul on pea tühi, aga sisu vajab loomist, siis saad anda tehisintellektile ülesandeks genereerida sulle 10 artikli pealkirja või teemat, mille vastu potentsiaalne klient võiks antud valdkonnas huvi tunda.

Seda vahendit saad kasutada ka siis, kui turundad eesti keeles. Ideed on küll inglise keeles, aga nende põhjal pole raske eesti keeles materjali kokku panna.

Ideeloome tase ChatGPT puhul on päris hea, 4 punkti 5-st. Tulemus on kõvasti parem kui keskmine, aga päris viis plussi saamiseks pead natuke oma aju ka juurde panema.

Siin näide, kuidas leida artiklite teemasid:

kuidas leida artiklite teemasid

Sisumaterjali struktuur (outline)

Kui vaimu pole ikka veel peale tulnud, anna ChatGPTle ülesandeks luua mõne väljapakutud pealkirja põhjal sisumaterjali kondikava. See on samuti koht, kus vestlus tehisintellektiga võib toimuda inglise keeles, aga materjali teete koostöös valmis eestikeelsena.

See on koht, kus soovitan kindlasti ChatGPTd kasutada. Tee alguseks oma jutupunktid valmis. Oma punktid esimesena selleks, et su aju areneks ja et sul ei tekiks vajadust tehisintellekti karguna kasutada. Pärast seda lase tehisintellektil sisustruktuurist välja pakkuda oma variant või mitu. Täienda oma materjali ja hakka sisu loomisega tegelema.

Sisusse valitavate teemade osas saad ChatGPTd suunata. Kui sulle tundub, et mingi teema on välja jäänud, siis ütle masinale, et ta ka selle kaasaks ja saad uue struktuuri koos soovitud tükkidega.

Kuna ChatGPT teab asjadest üldsõnaliselt väga palju, siis pakutud struktuurid on tihti ka ilma korrigeerimiseta päris asjalikud.

Sisuteemade valimisel tuleb mängu ka sinu loovus. Kui sa küsid masinalt artikli jaoks kümmet reisisihtkohta, siis saad vastuseks Pariis, Rooma, Veneetsia. Küsi masinalt hoopis kümmet veidrat reisikohta või reisikohti, mis sobiksid eriliste huvidega inimestele.

Näiteks jätkates mobiilide teemal. Võtan pealkirja nr 2 ja palun luua omale peamised sisupunktid:

Prompt: Please write me an outline for title number 2. Use specific and actionable ideas that are surprising and uncommon. The points should be practically applicable to the reader.

Vastus:

 • Brief overview of the importance of mobile photography
 • A surprising statistic or fact about the capabilities of current smartphones

II. Advancements in Camera Technology

 • Discussion of new camera technologies such as multiple lenses, improved low-light capabilities, and larger sensors
 • Examples of how these advancements have led to more professional-looking photos from mobile devices
 • Tips and tricks on how to use these technologies to take better photos, such as using the different lenses for different scenarios like macro, portrait, and landscape.
 • Practical tips for low-light photography, such as using the night mode and adjusting the ISO settings.
 • Unexpected examples, such as how smartphones are being used in the field of wildlife photography and how to take great wildlife photos with your smartphone.

III. Impact on Social Media and Content Creation

 • How the improvement in mobile photography has led to an explosion of visual content on social media
 • Discussion of how mobile photography has democratized the field, allowing anyone to create high-quality content
 • Practical examples of how to create visually appealing content using only a smartphone:
  • Best composition and lighting techniques – How to edit photos and videos to make them stand out
  • Best apps for editing and sharing your photos
 • Unexpected insights on how this has led to an increase in influencer marketing and the rise of micro-influencers, and how you can use your mobile photography skills to start your own micro-influencer journey.

IV. Conclusion

 • Summary of the key points
 • A call-to-action, encouraging readers to experiment with the camera features on their smartphones, try new techniques and to share their best shots on social media using specific hashtags or platforms.

Nüüd saad minna edasi ja paluda igale alajaotuse punktile konkreetse sisu luua.

Sisu kirjutamine

Päris lõpliku sisu loomisel hakkab ChatGPT jõudma natuke õhukesele jääle. Masin vastab peaaegu alati su küsimusele kindlalt ja veenvalt, isegi kui ta tegelikult teemast midagi ei tea.

See on koht, kus inimesel peavad olema teadmised, mis aitavad tal aru saada, kas loodud sisu on tegelikult ka asjakohane või täielik fiktsioon. Näiteks kui medõde kasutaks ChatGPTd autoremondi teemal nõuandva artikli loomiseks, siis tulemus ei pruugi olla kordatehtud auto, vaid pigem jätkuvad ja võib-olla ka lisandunud probleemid.

Kui sa oled ise teemaga kursis ja lased masinal omale tekste luua alapealkirjade kaupa, siis võid päris häid tulemusi saavutada. Siin asud tehisintellektiga dialoogi nagu oma inimesest kirjutajaga. Palud midagi kirjutada, kui sobib, lähed järgmise punkti juurde, kui mitte, annad tagasisidet ja palud parandada. Lihtsalt kirjutamise osa on superkiire.

Siin näites on jupp, kus tehisintellekt kirjutab sissejuhatuse ühele sisupunktile:

chatgpt kirjuta sissejuhatus sisupunktile

See on sissejuhatuseks natuke pikk. Saad robotile öelda, et ta teeks selle lühemaks, aga säilitaks kõik faktid ning numbrid.

Toimetamine ja stiil

Alternatiivina võid kasutada ChatGPTd oma olemasoleva teksti kohendamiseks. Sisuliselt võid oma märkmed anda masinale ja paluda need korralikuks tekstiks kirjutada. Seni kuni masin ei pea ise fakte teadma, siis võib tulemus olla täiesti avaldamiskõlbulik.

Üks tore võimalus on oma stiili muutmine. Annad tehisintellektile teksti ja palud selle ümber kirjutada näiteks nii nagu seda esitaks spordikommentaator või Hemingway. Näiteks kui kirjutasin märkmeid oma Itaalia reisi kohta, siis mõtlesin katsetada, kuidas minu märkmed näeksid välja kui need oleks esitanud David Attenborough. Tulemus oli võibolla natuke radikaalne, aga täpselt selles stiilis, mida soovisin.

Minu prompt:

… Then we reached the Relais Blue. It was immediately obvious that we had made a good choice booking this hotel. The hotel grounds looked nice, and the staff at the reception was very helpful. But we hadn’t seen nothing yet. As we were a bit early, we were shown to the terrace and served some bubbly drinks and snacks. The panoramic view of the Mediterranean with Capri Island just a stone’s throw away. But we hadn’t seen the best part yet.

Usually, the best rooms are at the top. This time it was the other way around. We had a room on the floor number minus two. We entered the elevator that was all mirror and went down for two stories…

ChatGPT vastus:

Upon arriving at the Relais Blue, it was clear that our choice of accommodation was a good one. The hotel grounds were impeccable, and the staff at reception were exceptionally welcoming. But the true wonders were yet to be discovered. As we were granted an early check-in, we were led to the terrace where we were treated to a glass of effervescent drinks and delectable snacks while taking in the panoramic view of the Mediterranean, with the island of Capri tantalizingly close by. But the true crowning jewel was yet to be revealed.

Typically, the best rooms are located at the highest level, but this time it was different. We had a room on the minus two floor, entered an elevator entirely mirrored, and descended two stories to reveal a room overlooking the crystal blue sea, a true marvel…

Tehniline toimetamine ja snippets

Üks asi, mida tehisintellekt päris hästi oskab, on normaalselt inglise keeles kirjutada. Sa võid talle ette anda väga kesises keeles kirjutatud materjali ja saad tagasi ametliku kirja, mille võid kliendile saata.

Ma kirjutasin maha teksti Eesti äricoachingu kullafondist ja andsin selle ChatGPTle interpreteerida:

Minu prompt (suuremad kordused ja eesti keel promptist välja jäetud):

OK, and

we together

We want big

yes, big business

and this is territorium, big territorium

there are estonian people

people go in big zoo park

territorium big, people go go go, and give money

give mone, big money good

what is

and protsent

6 we, we 60% and you all money

and what you?

ChatGPT vastus:

chatgpt kreisiraadio business

Üks asi, mis ChatGPT-l välja jäi, oli iva, et teine pool peaks andma kogu raha.

Kui paaritada ChatGPT keeletoimetus ja Grammarly, siis on tulemuseks tekstid, mis on täiesti sobivad inglise keelt emakeelena valdava lugeja jaoks.

SEO snippets

Kui rääkida SEO-tehnilisest toimetamisest, siis siin on masinal võib-olla isegi eelis. Kui pead kokku panema teksti sellisel moel, et see meeldiks Google robotile, siis võiks teist robotit usaldada. Search snippets, kiired vastused otse Google otsingutulemuses, võetakse nendelt lehtedelt, mis vastavad küsimustele Google arvates kõige paremini. Võta oma tekst ja palu ChatGPTl see Googlele sobivalt ümber sõnastada, et seda kasutada otsingus lühivastusena.

Siin üks näide, kuidas selle jaoks prompti kirjutada:

Answer the following question in an NLP-friendly format: <siia sinu küsimus, mida tahad otse Googles kuvada>

Rikastatud andmed KKK

Soovitan veebis kasutada andmete rikastamist. Üks tähtis rikastatud andmete tüüp on FAQ schema ehk korduma kippuvad küsimused. Anna ChatGPTle sisendiks oma tekst ja palu tal luua selle põhjal mõned küsimused, mida kasutada FAQ schema esitamisel.

ChatGPT kasutamine sotsmeedias

Kui sul on vaja luua sotsmeedia postituste tekste, siis masin aitab. Sa võid anda ChatGPTle sisendiks mõne olemasoleva artikli, toote või uudise ja paluda sellest teha särtsakas postitus Facebooki või muusse sotsmeedia kanalisse. Aga võid ka süsteemsemalt läheneda.

Võta üks teema ja tee selle postitused korraga valmis, nii et mõte jätkub läbi postituste ahela. Laota postitused nädalaste vahedega sotsmeediasse ja saad igast oma sisutükist maksimaalse tulemuse.

Kui teed seda tegevust mitme teemaga korraga, siis on tulemuseks sobiva sagedusega mõtestatud voog, mis peaks jälgijate huvi äratama ja nende aktiivusust suurendama.

See osa, et sa teema õigesti otsustad, jääb sinu teha, aga saad ChatGPT käest küsida ideid, mille vahel oma kogemuse põhjal valikuid teha.

Enamasti käib sotsmeedias postitusega kaasas ka mingi pildimaterjal. ChatGPT ei oska pilte teha. Aga sa võid öelda masinale, et ta pakuks välja, millist pilti sa võiksid kasutada.

Kui mul oli vaja teha Instagrami postitus reisimise valdkonna teenusele, mille sisuks oli Punta Cana, siis pakkus ChatGPT välja, et võiksin kasutada palmidega ranna pilti, mis on tähtis osa sealsest väärtusest. Otsisin tasuta pildipangast sobiva pildi ja postitus sai tehtud.

Toronto Punta Cana

Escape to sunny Punta Cana with our latest flight deal from Toronto for $259! With beautiful beaches, crystal clear waters, and visit the Punta Cana Ecological Reserve, this is the perfect getaway for MAR – JUN 2023 #PuntaCana #FlightDeal #Toronto #Getaway

ChatGPT ja meiliturundus

Tehisintellekt võib luua automaatvastused klientide päringutele. Lihtne meetod selleks on luua lihtsalt valmis meilid, millega saabuvatele päringutele vastata.

Valmis malli saad ise üle toimetada ja panna selle päringule saadetavaks vastuseks. Juba enne tehisintellekti kasutamist on paljudes ettevõtetes olnud standardpakkumised ja päringute vastused.

Poolautomaatne võimalus on anda saabunud päring sisendina ChatGPTle ja lasta tal kirjutada sulle sobivate parameetritega vastus. Sina teed käsitööna saatmise ja lõpliku meili toimetamise, aga masin teeb sinu eest valmis suurema osa sisutekstist, mis vastab kõigile kliendi päringus olnud teemadele.

Ja siis on ka täisautomaatne võimalus. Täna ei ole tehisintellekt võib-olla veel päris valmis seda täiuslikult tegema, aga lähema mõne aasta jooksul on võimalik luua süsteem, kus klientide päringud lähevad otse tehisintellektile ja ta vastab neile ilma inimesepoolse kontrollita.

ChatGPT ja programmeerimine

Ühe esimese asjana katsetasin ChatGPT programmeerimisvõimekust. Lasin tal kirjutada ülilihtsa WordPressi plugina, mille abil adminnina reastada postitusi nende sisumahu järgi.

Andsin ChatGPTle sisendiks ühe lause ja kohe sain vastuseks toimiva PHP-koodi. See plugin on nii lihtne, et progeja, kes on WordPressiga lähedalt tuttav, teeks selle valmis kirjutamise kiirusega. Kui ta peaks aga funktsioonide nimesid dokumentatsioonist kontrollima, siis läheb tal juba kauem aega.

Küsimus ei ole selles, et kas me peaksime progeja masina vastu vahetama. Iva on selles, et nii lihtsat tööd on jabur mitte automatiseerida.

Miks?

 1. Kui ma ei oska PHP koodi kirjutada, siis ma pean kirjutama arendajale. See võtab mõne minuti.
 2. Arendaja vastab tunni jooksul ja küsib, mida ma täpselt tahan. Ma täpsustan. Jõuame kokkuleppele. Praeguseks on kulunud tund.
 3. Ta teeb koodi valmis. 15 minutit
 4. Ma panen lehele külge ja kontrollin. 15 minutit

Isegi kõige sujuvama koostöö ja selgema kommunikatsiooni tingimustes kulub sellele tegevusele vähemalt tund. ChatGPTd kasutades oli mul toimiv lahendus veebis üleval 10 minutiga.

Siin on ülilihtne laenukalkulaator, mille ChatGPT tegi 30 sekundiga:chatgpt programm

ChatGPT klienditeeninduses

Kõige lihtsamas formaadis on võimalik igal ettevõttel oma kliendisuhtlus üle vaadata ja koondada see ühte dokumenti. Kui see tehtud, käid kõik teemad ChatGPTst läbi ja lased kirjutada põhjalikud vastused, mida edaspidi oma töös mallidena kasutada.

Iga kord, kui tuleb uus küsimus, millele veel vastust ei ole, lased selle masinast läbi ja täiendad oma mallide varamut. Seda lahendust saab kasutada iga ettevõte, alates mees-ja-koer, kuni sadade tuhandete klientidega ettevõtteni.

Teine võimalus selles protsessis on ühendada ChatGPT API otse oma klienditeenindustarkvaraga ja loota parimat. Selline lähenemine võib mõnel ettevõtjal stressi tekitada, sest ei ole kunagi kindel, mida masin lõpuks kliendile vastab.

Aga siin on lahendus!

Sa saad ChatGPT vahendit oma andmetega treenida. Söötes masinale sisse erinevaid päringuid ja nende õigeid vastuseid, teed talle selgeks, kuidas ta edaspidi ise peaks klientide päringutele vastama.

Ametlikud kirjad

Üks valdkond, millega ChatGPT väga hästi hakkama saab, on ametlikud kirjad. Sa võid anda masinale sisendiks paar lauset ja ta paneb selle vormi just antud valdkonnale sobivas stiilis.

Näiteks kirjutasin ChatGPTle sisendiks poolteist rida teksti, et mille alusel panna kokku pakkumine kliendile. Tulemus? Sisend oli naeruväärne, tulemus oli suurepärane.

chatgpt business proposal

Ühes Youtube videos näitas Suurbritannia doktor, kuidas ta lasi ChatGPT-l kirjutada põhjenduse patsiendile ravi tellimiseks. Ta andis sisendiks diagnoosi ja palus põhjendada teatava ravimeetodi kasutamist, millele on lisatud viited teaduslikele artiklitele, mis seda otsust toetavad. Sisendiks oli suurusjärgus kolm rida teksti. Väljundina sai ta ligikaudu A4 pikkuse ametliku kirja. Kui ta selle üle vaatas, ei pidanud ta tegema ühtki parandust.

ChatGPT automatiseerimine Google Sheetsi

Lisaks sellele, et ChatGPTga saab eksperimenteerida sellega otse vesteldes, on olemas ka võimalus kasutada seda oma Google Sheets tabelites.

Selleks, et ühendus tööle hakkaks, on vaja lisada oma tabelile väike koodijupp, mille abil tekitad Sheetsi funktsiooni, mis pärib ChatGPTlt andmeid.

Kood on selline:

// Get API key
let settingSheet = SpreadsheetApp.getActiveSpreadsheet().getActiveSheet();
let SECRET_KEY = settingSheet.getRange(5,2).getValue()

let model;
let MAX_TOKENS;

if (model === 'gpt-4o') {
  MAX_TOKENS = 8192;
} else if (model === 'gpt-3.5-turbo-16k') {
  MAX_TOKENS = 16384;
} else {
  MAX_TOKENS = 4000; // default value
}

// Use GPT
function GPT4API(inputPrompt, dataload, TEMPERATURE, model) {
 const url = "https://api.openai.com/v1/chat/completions";
 const prompt = inputPrompt + ": " + dataload;
 const payload = {
  model: model,
  messages: [
   { role: "system", content: "You are a helpful assistant." },
   { role: "user", content: prompt },
  ],
  temperature: TEMPERATURE,
  max_tokens: MAX_TOKENS,
 };
 const options = {
  method: "POST", // Specify the request method
  contentType: "application/json",
  headers: { Authorization: "Bearer " + SECRET_KEY },
  payload: JSON.stringify(payload),
  timeoutInSeconds: 60
 };
 const res = JSON.parse(UrlFetchApp.fetch(url, options).getContentText());
 return res.choices[0].message.content.trim(); // + "\n\nParameters:\nPrompt: " + prompt + "\nTemperature: " + TEMPERATURE + "\nModel: " + model;
}

Ilmselt sa ise ei viitsi seda asja tuunida. See on vaid üks näide, kuidas ChatGPT tegevusi automatiseerida. Mõtle oma turundus- ja äriprotsessidele ning leiad kindlasti kohti, mida saab tehisintellekti abil optimeerida. Kui tahad selles failist koopiat teha, siis kliki sellel lingil ja tee failist koopia.

chatgpt google sheets api 240611

 

Oma failis on vaja lisada API võti.

Google Sheets ChatGPT scraper

Teine vahend on eriti laiskadele ja selle eetiline tase tekitab ka teatavaid küsitavusi. Aga kui inimesed on sellise masina valmis teinud, siis tuleb järele proovida, kuidas see toimib ja talle seatud ülesandega hakkama saab.

Sa saad anda ChatGPTle ette suvalise veebilehe ja paluda tal selle põhjal teha uus leht, mille sisu oleks sarnane, aga materjal ise täiesti unikaalne.

Alustuseks sisestad ühte lahtrisse oma prompti, mida tahad, et ChatGPT sinu antud aadressil oleva sisuga teeks.

Järgmisena täidad esimese tulba aadressidega, mille põhjal soovid oma materjale luua.

Scraper võtab sinu valitud veebilehelt andmed ja salvestab need Google Sheetsi teise tulpa.

Teises tulbas olevad andmed kombineeritakse promptiga ja saadetakse API kaudu ChatGPTle hekseldamiseks.

See tegevus võib päris kaua aega võtta, aga tulemusena tekib kolmandasse tulpa ChatGPT poolt loodud sisu, mille aluseks on sinu antud prompt ja veebilehelt saadud info.

Seda vahendit kasutades on sul samuti vaja ChatGPT API võtit. Katsetamiseks ava see Google Sheets ja tee omale sellest koopia. Edasi toimetad juba oma koopias nii nagu heaks arvad.

chatgpt scraper

ChatGPT ei ole alati väga kuulekas, eriti kui tahad pikka teksti. Siin küsisin 1000 sõna aga sain alla 400.

Ise peab ka tööd tegema

Täna veel ei ole ChatGPT kõike oskav ja kõikvõimas masin. Tihti ei tea ta fakte. Kohati annab vastuseks väga ümmargust mulli. See on koht, kus inimese loovus aitab ka masinaga paremaid tulemusi saada.

Mõnikord on vaja ChatGPTd natuke soojendada ja talle tausta tekitada, et saada asjalikke vastuseid.

Mõningatel juhtudel ChatGPT keeldub vastamast. Näiteks kui tahad rääkida pommide või narkootikumide valmistamisest, siis ei pruugi esimese korraga vastust saada. Ekraanile tuleb teade, et ChatGPT on seadistatud nii, et ta nendele küsimustele ei vasta.

See muidugi ei tähenda, et sa vastust ei saa. Tuleb taiplik olla ja teha esimesed sammud selleks, et omandada amet nimega „prompt engineer.“

Promptide kirjutamine

Tehisintellektile küsimusi esitades pead aegajalt nuputama, kuidas selle tehnilistest ja loojate poolt pandud piirangutest mööda saada.

Rollimäng

Kui masin ei taha sulle mingil teemal vastuseid anda, siis mõtle mõni kuulus tegelane, kes võiks sellel teemal sõna võtta. Ütle ChatGPTle, et ta käituks sinule vastates nagu see isik.

Eriti teravatele teemadele vastuste saamiseks on hea näiteks rollimängida koomikut. Nii ei ütle ta sulle asju nagu ChatGPT, vaid nagu ta arvab, et vastaks näiteks George Carlin.

Info andmine

ChatGPT võib öelda, et ta ei tea mingist teemast midagi. Sel juhul saab talle andmed promptina ette anda, mille alusel ta sulle vastuse annab. Ma ei tea täpset prompti pikkust, aga ma olen andnud masinale rohkem kui 1000 sõnalise teksti ja palunud selle põhjal midagi uut luua. Samas umbes 2500 sõna pikkuse teksti puhul hakkas ta tõrkuma.

Suurema koguse andmeid saab anda ette mitme järjestikuse promptiga.

Jupitamine

Igasuguse sisu loomisel on võimalik tehisintellekti kasutada kahel erineval viisil.

Kui sa palud masinal omale 2000 sõna pikkuse artikli kirjutada, siis võib see mõnikord pooleli jääda. Üks võimalus on kirjutada promptiks „continue“ ja tekst jätkub.

Samas olen ise rakendanud jupitamist. Ma võtan teksti struktuuri ja palun kirjutada sisu alajaotuste kaupa. Sellel on kaks positiivset külge. Esiteks, lühemate juppidega ei juhtu seda, et teksti väljastamine pooleli jääks.

Teiseks, saan paluda juppe ümber kirjutada, kui näen, et need ei lähe selles suunas, mida ma ootasin. Kogu teksti puhul võib sel juhul ooteaeg ja väljastamise katkemine probleemiks osutuda.

Jaga artiklit sõbraga