Jaga artiklit sõbraga

Eestis on käimas tohutu Facebookis turundamise buum ja paljud firmad kaotavad seetõttu oma väärtuslikku aega ja raha. Lühidalt öeldes on Facebook tsillimise ja hängimise koht. Igavate ja vähe emotsiooni tekitavate teenuste ja toodetega on seal üsna keeruline läbi lüüa.

Facebook on fun

Miks käiakse Facebookis?

Uurid millega sõbrad/tuttavad tegelevad, saad olulist infot, leiad ägedaid videosid, tsekid nädalavahetuse pilte, kommenteerid, väljendad oma emotsioone ja tundeid (nt Appi, mis külm ilm!), suhtled inimestega jne. Ehk Facebook on FUN ja seal käiakse funni pärast.

Millest peavad turundajad aru saama?

Iga turundaja peab aru saama, et kui teie toode või teenus ei seostu inimeste jaoks funni ja lõbuga, ega ole huvitav, siis Facebook võibolla ei olegi teie jaoks. On suur oht, et ROI jääb olemata ja kaotate palju aega, raha ja närve.
Siiski, kui teie äri on midagi lõbusamat kui matusebüroo äri, saab alati eduka turundusega seda huvitavamaks teha.

Seega ei ütle ma, et emotsioonivaesetel toodetel/teenustel on võimatu Facebookis läbi lüüa, aga kindlasti peaks arvestama, et see on väga raske töö. Muidugi on ka Estravel, Cherry.ee, Air Baltic jt edukad teinud meeletult rasket tööd, aga kui sinu toode/teenus on igavat laadi, on sul edu saavutamine veelgi keerulisem.

Ei taha küll kellegi motivatsiooni langetada, aga enne kui hakkate suure buumiga kaasa minema, mõelge korraks “Kas me ikka suudame olla piisavalt huvitavad, et inimestel oleks fun?”

Kokkuvõtteks: Andke endast kõik, et teie bränd Facebookis oleks huvitav ja fun!

Jaga artiklit sõbraga