Jaga artiklit sõbraga

Viimasel ajal on palju räägitud sellest, et mida teeb Facebook oma kasutajate kohta kogutud andmetega. Täna tutvustas Facebook maailmale uut lahendust, milleks on vabavaraline inimeste entsüklopeedia “WikiPeople”.

facebook wikipeople

Kuidas see töötab?

Igal inimesel on oma avalik lehekülg, mis esialgselt on täidetud Facebooki poolt Sinu personaalse infoga. Ehk olemas on kõik Sinu poolt üles laaditud pildid, kirjavahetused, suhteseisu uuendused, sõprade nimekiri jne.

Muidugi tahab Facebook, et avaldatav info oleks võimalikult autentne ja seetõttu on kõigil võimalik kogu saidil olevat sisu redigeerida. Ainukene “aga” on, et WikiPeople ei võimalda muuta enda kohta käivat sisu.

WikiPeople toob maailma rahu ja armastuse

Facebooki CEO Mark Zuckerberg (pildil) kommenteeris uuendust:

mark zuckerberg

There is too much lying and badmouthing going on in the world. Facebook has decided to put a stop to it. There is now an open database for every Facebook user, that will stop people from lying, stealing, cheating their wife and so on. I’m sure no-one will want to ruin their WikiPeople page? That’s the whole point of the idea and we believe, that WikiPeople will become the messenger of peace and love.

WikiPeople jõuab Eestisse sügiseks

Facebookil on kombeks tuua uus lahendus välja esialgu väga vaiksele kasutajaskonnale ja siis järjest seda üle maailma lahti rullida. Sestap nagu alati jõuab see Eestisse pika hilinemisega. Praegu naudivad uut lahendust juba mõned USA osariigid nagu nt California, Texas ja Florida ja tagasiside on olnud hea. Eestisse peaks WikiPeople jõudma septembrikuuks.

Kogutakse allkirju WikiPeople vastu

Ikka juhtub, et paljudele uuendused miskipärast ei meeldi. Sestap on internetiturvalisuse aktivistid asunud koguma allkirju WikiPeople’i Eestisse tuleku vastu. Praegu on oma allkirja andnud juba 768 inimest. Mina allkirjade kogumist ei poolda, aga artikli mitmekesisemaks tegemiseks oli mõistlik see ära mainida. Igatahes oma allkirja saad anda vajutades SIIA.

Tänan lugemast. Kui Sulle meeldis see uudis, siis palun jaga seda ka oma sõpradega.

Jaga artiklit sõbraga