Jaga artiklit sõbraga

tasuta veebinar

ChatGPT koolitus:
tulemused turunduses ja teeninduses

Vaata ChatGPT koolitust, kus õpid AI-rakendust oma töös kasutama. Kuidas ChatGPT aitab sisu kiiremini ja odavamalt luua ning vähendada turundus- ja teeninduskulusid, parandades samal ajal töö kvaliteeti? Kuidas tehisintellekt võib mõjutada peaga töötavate inimeste tulevikku? Vaata lähemalt...
 

Kuu aega tagasi tutvustasin Eesti turundajatele 15 peab-nägema interaktiivset reklaami Youtube’is. Postitus muutus hitiks ja lubasin, et kui saame kokku üle 50 LIKE nupu vajutuse, siis kirjutan mõne aja pärast vähemalt ühe põhjaliku postituse interaktiivsetest videoreklaamidest.

Lubadus täidetud! Siin see on. Loe läbi ja mõtle, kas teie järgmine reklaamikampaania võiks äkki käiagi interaktiivselt ja Youtube’is?

Interaktiivne videoreklaam on suure potentsiaaliga alakasutatud reklaamikanal

the-revolution-will-not-be-televisedInteraktiivne reklaam Youtube’is on alakasutatud vahend tegemaks vingeid, meeldejäävaid ja märkimisväärseid reklaame. Maailmas on seda juba testitud ja paljud katsed on osutunud äärmiselt edukaks.

Otseloomulikult on ka paljud ebaõnnestunud. Seetõttu ei ütle ma, et nüüd peaksid kõik hakkama interaktiivseid reklaame tootma, sest see on kullaauk. Interaktiivne reklaam on lihtsalt üks uus ja huvitav reklaamimisvõimalus, mis targalt kasutades võib saada teie kullaauguks.

NB! Kui sa pole ühtegi interaktiivset Youtube’i reklaami veel oma elu jooksul näinud, siis vaata enne läbi minu postitus 15 peab-nägema interaktiivsest reklaamist Youtube’is.

Miks peaks interaktiivset reklaami tegema?

  • Kerge saada tähelepanu – konkurents maailmas on madal ja Eesti turul isegi olematu.
  • Soodsam võrreldes telereklaamiga Youtube’ile ei pea ju maksma eetriaja eest.
  • See on cool tegemist pole lihtsalt järjekordse reklaamiga.
  • See on innovaatiline uuenduslikke reklaamidega katsetajad peaks praegu käsi kokku lööma.
  • Võib minna viraliks – kui enamus telereklaame jäävadki telekasse, siis internetis võib reklaam levida väga kiirelt paljude inimesteni.
  • Saab ühendada telereklaamiga – miks ei võiks video 1. osa alata telekast ja siis liikuda edasi Youtube’i?
  • See on interaktiivne – “puuga pähe” turundus ei tööta enam nii hästi kui varem. Nüüd on vaja olla interaktiivne ja suhelda inimestega.
  • Veel põhjuseid? Kirjuta kommentaarina.

Mis liiki interaktiivsed videoreklaamid sobiksid ka Eesti turule?

1. Seiklusreklaam

seiklusreklaam

Reklaamseeria koosneb umbes kümnest klipist, kust inimene saab läbi seigelda. Meeles peab pidama, et seiklus peab olema põnev ja ahvatlev. Vastasel juhul ei ole see mitte seiklusreklaam ja teenid kuldmuna asemel resti sopamunasid.

15 interaktiivse videoreklaami postituses olid seiklusreklaamid näiteks “Choose A Different Ending” ja “Hell Pizza”.

Seiklusreklaam on suurtele tegijatele

Eestis ei soovitaks ma seda kindlasti mitte kasutada väiksematel ettevõtetel, sest klippide tootmine võtab ikka omajagu raha, kuid suured brändid nagu nt Tele 2, EMT, BMW jne võiksid interaktiivsete reklaamide peale küll mõelda. Tele 2 võiks ju mõelda oma reklaamiseriaalide interaktiviseerimise peale.

PS. Seiklusreklaami võiks inimeste harimise jaoks ära kasutada ka mitmed kolmanda sektori organisatsioonid ja miks mitte ka riik. Usun, et näiteks hästi teostatud HIVi ennetuskampaania seiklusreklaamina võiks muutuda päris viraliks!

2. Topeltinteraktiivsed reklaamid

kass lakub sõrmeMäletad Skittlesi reklaami, kus kiisu lakkus sinu nimetissõrme või kui auto sinu näpu vastu avarii tegi? Miks mitte Eestis midagi sellist ära teha?

Põhimõtteliselt sobib see reklaamvideo mudel nii väikestele kui suurtele. On vaja ainult WOW emotsiooni tekitavat ideed ja kvaliteetset teostust. Kui see tehtud, tuleb anda endast kõik, et video muutuks viraliks ja leviks paljude inimesteni.


PS. Seda mudelit saaks ära kasutada ka tavalises telereklaamis. Kas see tekitaks vägevalt kõmu ja kas inimesed ootaksid seda ning seda nähes hüppaksid diivanilt püsti teleka ette? Kui reklaamvideo teostajad on tasemel, siis olen selles täiesti kindel!

3. Kirjuta ise stsenaarium reklaamid

a hunter shoots a bear

See on reklaam, kus reklaami vaataja ise ongi stsenaariumi kirjutaja. 15 reklaami postituses on väga heaks näiteks maailma üks parimaid interaktiivseid reklaame “Jahimees tulistab karu”.

Selles reklaamis võiks esmalt lavastada mingi täiesti kreisi situatsiooni ja siis paluda inimestel pakkuda välja järgmine tegevus ning iga tegevuse jaoks filmida uus klipp.

Kindlasti selline videoreklaam tekitaks Eestis ja ka neis riikides, kus seda pole veel tehtud tõelist kõmu ja töötaks ülihästi.

Jällegi ei soovita seda piraka eelarve tõttu väiksematele tegijatele, aga suured võiksid proovida küll. ;)

4. Call To Action reklaamid

call to action youtube

Call To Action interaktiivsed videoreklaame eristab tavalistest reklaamidest see, et nad suunavad video lõpus inimesed kohe tegema järgmist tegevust.

Ehk Call To Action reklaamis tuleb esmalt tekitada WOW emotsioon, et inimesed selle ikka lõpuni vaataksid ja hiljem sõpradele edasi saadaksid stiilis “oooo…vaata seda lahedat reklaami”.

Kui WOW effekt käes, siis kutsu nad kohe tegema järgmist tegevust. Nt liituma teie eriti cooli uudiskirjaga, hakkama Facebooki fänniks, tulema testisõidule või isegi kohe otse veebist tellima teie toodet või teenust.

15 reklaami postituses on Call To Action stiili reklaamis geniaalne BICi curlingu kampaania.

5. Stallone’i oma kategooria

Sylvester-StalloneTanel Padar rokkis Youtube’i ribadeks! Kas selline info paneks sind kuhugi klikkima? Kindlasti väga paljusid paneks ja oleks väga hea promo The Sun’i uuele albumile. Reklaami lõpus võiks kohe saada ka uue albumi ostjate prioriteetnimekirjaga liituda, kes saavad selle soetada enne teisi või siis ahvatleda kohe album välja ostma.

Stallone’i oma kategooria reklaamide alla kuuluvad 15 video postituses Desperados ja muidugi Stallone’i enda reklaam.

Jällegi on see lahendus ainult suure meediaeelarvega tegijatele kulukuse tõttu.

Kuidas Youtube ikka ära hävitatakse?

Youtube’ile ei ole kindlasti mitte makstud ropult raha, et nad progrejatel selle kampaania tõttu koodi laseksid ümber kirjutada. Nagu ma oma turundajapilguga aru saan on lihtsalt Youtube’i kanalitele võimalik ka midagi juurde ehitada ilma Youtube’ile ohtralt raha maksmata. Seega – täiesti tehtav!

Teine variant on lihtsalt teha Youtube’i kloon ja panna see enda serverisse üles (nt aadressile www.sinuleht.ee/interaktiivne-kampaania).

6. Loo ise kategooria

innovatsioonKuna interaktiivsed reklaamid on veel ikka ju üliuus teema, siis “sky is the limit”. Olge ebareaalselt loomingulised ja siis veel natukene rohkem ning kindlasti tulete välja mõne eriti rabava ideega, millest võiks kujuneda hitt!

15 reklaami postitusest võite inspiratsiooni võtta keelepuhastajast, YouTubillionaire’ist ja nt sellest, kus Youtube’ist on tehtud mängukeskkond.


Olen kindel, et lähima aasta – kahe jooksul näeme / kogeme kindlasti mõnd interaktiivset reklaamikampaaniat ka Eestis. Mis mõtteid interaktiivsed reklaamid tekitasid? Tõusev trend või lihtsalt haip? Jaga kommentaarides.

Jaga artiklit sõbraga