Jaga artiklit sõbraga

Ennustatakse, et sotsiaalsete mängude turg ületab sellel aastal 1 miljardi piiri. Seetõttu viskame pilgu tulevikku ja vaatame, mis võivad olla trendid aastal 2012

Keskmiselt 62 miljonit USA internetikasutajat – see on 27% kogu internetikasutajatest USA’s, mängivad iga kuu regulaarset ühte sotsiaalset mängu. See on 15% kõrgem tulemus kui 2010 aastal.

Sotsiaalsed mängud põimuvad päris eluga.

Idee seisneb selles, et sotsiaalsed mängud lasevad sul teha füüsilisi tegevusi virtuaalses maailmas. See omakorda teeb sotsiaalsed mängud huvitavamaks ja tõstab osalust.

Vaata näiteks Paranormal Activity Sanctuary‘itPilvepõhised mängud.

OnLive tutvustas pilvepõhiseid mänge 2 aastat tagasi ja andis inimestele võimaluse mängida konsooli kvaliteediga mänge otse internetist.

Pilvepõhised mängud toovad konsoolide kvaliteedi ka isegi aeglase internetiühendusega arvutitele. See tähendab paremat mänguelamust, mis omakorda viib rahulolevate mänguriteni.

Vaata OnLive‘i

Mobiilsed sotsiaalsed mängud

Mida kiiremaks ja võimsamaks mobiilsed vahendid lähevad, seda populaarsemaks saavad ka MMO (massive multiplayer online) mängud nendel vahenditel.

Uus iPhone 4s pakub kiiremat graafikat kui kunagi varem, mis aitab mobiilse mängunduse uuele tasemele viia.

Ning kui Facebook teeb oma mängud mobiilsetel vahenditel mängitavateks, on taoliste mängude potensiaalne kasv tohutu.

Vaata näiteks Shadow Cities

Facebooki uuendused

Muutused Facebookis, nagu ‘ticker’ omavad ka suurt mõju sotsiaalsetele mängudele. Sa näed nüüd koheselt, kui su sõber mängib Facebookis pokkerit ja ka seda, kuidas tal hetkel mängus läheb.

Kuid kas see on mõjub inimestele pigem spämmina või on Facebook tõesti leidnud viisi, kuidas tekitada sõprade hulgas reaalselt huvi? Eks näeb.

Hetkel kõige populaarsemad Facebooki mängud

Cityville

The Sims Social

Texas Hold em Poker

Farmville

Empires & Allies

Mida toob Sinu arvates aasta 2012 sotsiaalsete mängude maailma?

Jaga artiklit sõbraga