Jaga artiklit sõbraga

Google Analyticsi kasutamisel võivad väiksema külastuse mahuga lehed näha hulgaliselt spämmkülastusi, mille maht on kohati võrdne või isegi suurem reaalsetest eesti külastustest. Kui vebilehe sihtgrupiks on AINULT Eesti kasutajad, siis on olemas lihtne võimalus spämmist vabanemiseks.

Lahenduseks tuleb kasutada Google Analyticsi segmenti. Kuna enamus või isegi kogu veebispämm, mida analüütikas näha pärineb aadressidelt, mis asuvad väljaspool Eestit, siis on võõimalik luua Google Analyticsis segment, mis kuvab ainult Eesti aadressidega kasutajad. Selleks toimi järgnevalt:

google analytics spamm segmendid

Raportite päises on sinise ring kirjaga “All Sessions”, see tähendab, et graafikul kuvatakse kõik sessioonid. Selle kõrvalt leiad “+ Add Segment”, millel vajutades avaneb sahtel varasemalt valmis tehtud segmentidega.

google analytics uus segment

Vajuta punasel nupul “+ NEW SEGMENT” ja täida vajalikud väljad:

google analytics segmendi loomine

Vajuta “Save” ja segment ongi valmis.

google analytics spamm segment eesti

Alati kui tuled raporteid vaatama on vaikimisi valitud “All Segments”, siis vajuta “+ Add Segment” ja vali juba varasemalt valmis tehtud segment. Vajadusel saad ka erinevaid segmente võrrelda.

google analytics segmentide vordlemine

Kindlasti ei lahenda see kõigi veebiomanike spämmiprobleeme, aga kui olulised külastajad on ainult Eestist, siis aitab loodud segment toimuvast parema ülevaate saada.

Jaga artiklit sõbraga