Jaga artiklit sõbraga

Facebooki edulugu ei saa tekkida, kui oled oma fännide jaoks nähtamatu. Siit postitusest saad teada, miks peaks fännileht olema võimalikult interaktiivne ja annan 12 reeglit, mida järgida interaktiivsuse tõstmiseks. Pärast postituse lugemist omad kõige tähtsamaid relvi edukaks turunduseks Facebookis.

facebook inimene 2

Mis on fännilehe interaktiivsus ja miks see on oluline?

Mida interaktiivsem Sa Facebookis kellegagi oled, seda rohkem tema postitusi Sinu seinal kuvatakse. Interaktiivsus on Like/Meeldib vajutamine, kommenteerimine, jagamine jne.

Kui Sa ei suuda oma fännilehel panna inimesi vajutama Like/Meeldib nuppu, kirjutama kommentaare jne, siis oled oma fännide jaoks nähtamatu ning Facebooki turundus ebaõnnestub.

Kuidas tõsta fännilehel interaktiivsust ja jõuda rohkemate inimeste seinteni?


1. reegel – Hangi tõelised fännid

Kellega suhtled meelsamini? Kas sellega, kes Sulle korda läheb või hoopis sellega, kellest Sul suht savi on? Ilmselt polnud siia küsimärki vajagi. Seega esimene reegel on, et hangi oma fännideks inimesed, kes reaalselt on Sinust huvitatud. Unusta totakad nännikampaaniad, mis üldjuhul toovad ainult fänne, kes tahavad Sult nänni saada.

2. reegel – Ole interaktiivsust väärt

Keegi ei jaga, laigi (Like/Meeldib) jne, kui Sa ei ole seda väärt! Ole seda väärt!

3. reegel – Kirjuta huvitavalt

Unusta oma kuiv erialakeel, millest enamik Sinu fänne eriti aru ei saa. Räägi inimestega inimeste keeles ja õpi huvitavalt kirjutama.

4. reegel – Räägi põnevatel teemadel

Uuri välja, miks fännid on just teie fännid? Äkki nad tahavad lihtsalt sõbralistile oma staatust näidata? Või ootavad nad sooduspakkumisi? Või äkki nad ootavad just väärtusliku ja adekvaatset informatsiooni teie valdkonna kohta. Jah? Siis paku seda neile.

5. reegel – Vali, mida postitad

Kattub natuke eelmise reegliga, aga enne igat postitust küsi endalt üle “Kas see, mida ma praegu siia kirjutan loob fännidele piisavalt palju väärtust?” Kui vastus on pigem ei, siis jäta postitus tegemata.

6. reegel – Postita õigetel aegadel

Kui Sinu sihtgrupp on teismelised vanuses 14-17, siis ilmselt ei ole mõttekas postitada hommikul kell 9, kui nad koolis on. Või kui Sinu fännileht on äriinimestele, siis pigem ajasta oma postitused hommikuks nii kella 9-11-ks. Uuri välja, mis ajavahemikus Sinu fännid Facebookis kõige rohkem on ja postita kõige tähtsamad postitused just sel ajal. Siin üks väga hea uuring nimega “The Science of Timing“. Uuri seda kindlasti pärast selle postituse lõpuni lugemist.

7. reegel – Ole inimene, mitte firma

Ülla ülla, aga inimestele meeldib suhelda inimestega, mitte firmadega. Alati kui postitad, siis pane oma nimi postituse ette. Näiteks:

ole facebookis inimene

8. reegel – Kutsu üles tegevusele

On fakt, et kui Sa ei ütle inimestele, mida nad tegema peaksid, siis nad seda ka ei tee. Ära lõpeta postitusi punktiga. Kutsu inimesi üles teema üle arutlema, las räägivad oma kogemustest jne. Samamoodi saad neid üles kutsuda jagamisele jne.

9. reegel – Suhtle mitmekeelselt

70% Sinu fännidest räägib eesti keelt ja 30% vene keelt? Milline suhtluskeel valida? Interaktiivsuse tõstmiseks räägi igaühege talle sobivas keeles. Juhise selle tegemiseks olen kirjutanud siia.

10. reegel – Postita tihedalt ja stabiilselt

Kindlasti ära tee kümmet postitust päevas, aga 1-2 päevas on enamike äride puhul rohkem kui küll. Kui teed rohkem, siis fännid ei jõua Sind enam jälgida ja interaktiivsus kahaneb. Teine samm on rutiini loomine. Kui fännid teavad, et iga päev 9.30 avaldad Sina Facebookis mingi väärtusliku postituse, siis nad varem või hiljem selle ka üle tsekkavad.

11. reegel – Korralda kampaania interaktiivsuse tõstmiseks

Teed mingi suure reklaamikampaania ja kogud palju uusi fänne? Kuidas muuta uued tulijad ja vanad soiku jäänud fännid taas interaktiivseks ja jõuda oma teadetega nende seintele? Üks kiirlahendus on korraldada kampaania, kus fännid peavadki midagi kirjutama Sinu seinale või siis teatud postitusi kommenteerima jne. See näitab Facebookile, et Sa oled nende jaoks oluline ja oledki oma teadetega rohkematel seintel. Muidugi selle nipi kasutamine on omal vastutusel ja selle eetika üle otsustab igaüks ise.

12. reegel – Korda esimest 12. reeglit kogu aeg

Mida värskem kellegi like, kommentaar jne on seda tähtsamaks Facebook seda peab. Seega oluline on korrata kõiki eelmist 11. reeglit pidevalt, sest see on ainus tee olukorrani, kus fännid on aktiivsed ja Facebooki turundus saab üldse õnnestuda.

Kuidas on lood Sinu fännilehe interaktiivsusega? Seier punase peal?

Jaga artiklit sõbraga