Jaga artiklit sõbraga

tasuta veebinar

ChatGPT koolitus:
tulemused turunduses ja teeninduses

Vaata ChatGPT koolitust, kus õpid AI-rakendust oma töös kasutama. Kuidas ChatGPT aitab sisu kiiremini ja odavamalt luua ning vähendada turundus- ja teeninduskulusid, parandades samal ajal töö kvaliteeti? Kuidas tehisintellekt võib mõjutada peaga töötavate inimeste tulevikku? Vaata lähemalt...
 

Content is King and Promotion is Queen. Mõnda aega tagasi õpetasin teid perfektselt blogima, aga mis kasu sellest on, kui keegi teie postitusi ei loe?
Siit leiad 16 lihtsat sammu, kuidas tõsta oma blogipostide loetavust.

1. WOM – Word Of Mouth

word of mouthKõige parem on kui postitused hakkavad ise levima suust suhu. Üks sõber räägib sellest teisele sõbrale, see räägib edasi jne. See on parim levi, mida üldse on võimalik saada. Selleks ürita kirjutada nii hästi kui võimalik ja tee postitus piisavalt väärtuslikuks, et WOM saaks tekkida. Muidugi ei ole universaalset valemit WOMi saavutamiseks ja tihtilugu on siin oluline faktor ka õnnel, aga sinu töö on anda endast kõik, et see ikkagi tekiks (vali rabav pealkiri, kirjuta huvitavatel teemadel, lisa emotsioone jne).

2. Mine ise lugejate juurde – niši community’d

Kes peaksid sinu blogipostitust lugema? Ära oota, et nad ise sinu juurde tuleksid, vaid astu ise esimene samm. Tee kindlaks, kus nad internetis ringi hängivad ja mine liitu vestlusega. Äkki on neil Facebookis oma leht? Äkki tšillivad Linkedinis või isegi Orkuti koopas? Võibolla on neil oma väga aktiivne foorum (nt raamatupidajatel on rmp.ee)? Leia nad üles ja räägi kaasa ning kui sobilik, siis viita oma blogipostitusele ning saadki uusi lugejaid.

Hea tööriist vestluste leidmiseks on monitoorida Internetis toimuvat. Selleks on väga hea tasuta tööriist nimega Google Alerts.

3. Facebook

Selle blogi jaoks siin on Facebook üks olulisemaid külastuste saamise viise. Facebookis tee kindlaks, et:

  • sul on vinge fännileht, mille sisu “neelatakse” – ole huvitav ja fun
  • sinu postitusi laigivad ja jagavad kõik sinu kolleegid, sõbrad ja muidugi ka sina ise – tekib suurem levi
  • sa teed lugemise atraktiivseks (cool pilt, vinge pealkiri, lühike ja tabav kirjeldus)
  • sa postitad õigetel kellaaegadel (ennelõuna, pärastlõuna, õhtu)
  • sa ei postita öösel!
  • sa ei postita liialt tihti
  • sinu blogis on LIKE nupp!

Facebook võib olla üks olulisemaid blogile levi tekitamise vahendeid, kui oskad seda õigesti kasutada.

4. Kommenteeri teiste blogides

Meie praktika on näidanud, et teistes blogides kommenteerimine aitab kaasa ka enda blogi külastatavusele. Siin pole vahet isegi, et kas tegu on konkurendiga või mitte – mine ja kommenteeri. Inimesed loevad seda ja hakkavad mõtlema, et “ooo..see tüüp räägib ka päris asjalikku juttu, ma lähen vaatan siis tema blogi kah”.

5. Ole olemas blogikataloogides

Eestis peaksid kindlasti olema sees blog.tr.ee blogikataloogis, sest sealsed külastajad lausa ootavad sinu põnevaid artikleid. Proovi ära ka eelnimetatu alternatiivid nagu blogi.eeDelfi blog ja blogs.station.ee. Samas avaldab nt Eesti Päevaleht tähtsamate blogide postitusi oma veebis. Võibolla saad ka sina oma blogi sinna?

Välismaa jaoks on olemas selline vinge tööriist nagu Pingomatic, mis annab kõikidele tähtsamatele kohtadele teada, et sinu blogi on uuenenud.

Kui keegi teab veel mõnda väärt kohta, siis anna sellest kommentaarina teada.

6. Aita RSSi sõpru

RSS on endiselt väga popp viis hoida ennast oluliseima infoga kursis. Tee kindlaks, et sinu blogi RSS töötab korralikult ja seda on lihtne tellida.

7. Mölla Twitteris

Twitteris käitu samamoodi nagu Facebookis ehk ole huvitav ja fun ja anna põhjust endast rääkimiseks. Proovi jõuda olukorrani, kus sinu tweete “neelatakse”

Võibolla leiad mõne vestluse, kus just sinu artikliga seotud teemal arutletakse? Või kui leiad mõne tulise vestluse, siis kriba ruttu valmis artikkel ja viita sellele.

Eestis on Twitter suhteliselt marginaalne, aga välismaal on see väga oluline kanal.

Aa jaa…tee jagamine võimalikult lihtsaks. Ära unusta lisamast “Tweet” nuppu oma blogisse.

8. Avalda pressiteade

Avaldad midagi eriti unikaalset ja rabavat? Tee postituse kohta ka pressiteade ja võibolla mainstream meedia arvab, et see ületab uudisekünnise ja avaldab selle. Edu garanteerida ei saa, aga kui juba avaldamiseni jõuad, võid õnnelik olla.

9. Suhtle mõjutajatega

mojutajadKui pead kokandusblogi, siis saada oma postitus 20le parimale kokandusgurule ja küsi tagasisidet. Kui neile see meeldib, levitavad nad seda edasi oma sõpradele ja lumepall hakkabki veerema.

Muidugi ei meeldi kellelegi, et keegi neid “ära kasutab”. Seega ole alati selliste asjadega ettevaatlik ja tegutse skeemi vorst vorsti vastu. Tuletan uuesti meelde, et ära kasuta kedagi ära – tehke lihtsalt koostööd!

10. Otsimootorid otsimootorid otsimootorid!

Muidugi on üks kõige tähtsam külastuste hankimise viis SEO ehk otsimootorite optimeerimine. Tee kindlaks, et sinu postitused on parimal võimalikul määral optimeeritud otsimootoritele. Kui kodulehe optimeerimine on tegemata, siis kaotad lihtsalt väga palju külastusi ja ilmselt ka raha.

11. Tee üleskutseid

Iga postitus lõpeta üleskutsega. Kui sul millelegi muule üles kutsuda pole, siis palu neil seda postitust oma sõpradega jagada. See aitab sul saavutada rohkem levi ja saada rohkem külastusi.

12. Viita ise

Kui võimalik, siis viita ise oma postitustele. Nt kui praegu tahaksin hästi lühidalt kirjutada vingete online reklaamikampaaniate kohta, siis lõigu lõppu lisaksin “Kui tahad selle teema kohta rohkem uurida, siis vaata meie mõnepäeva tagust postitust geniaalsete online reklaamkampaaniate kohta”.

13. Külalispostitajad

Kirjuta ise teiste blogides
Teiste blogide lugejad loevad sinu postitust ja teatud % neist hakkavad ka sinu blogi lugejateks ja hiljem ka kliendiks.

peep lajaVõta vastu külalispostitusi
Lase teistel enda blogisse kirjutada. See on hea, sest niimoodi saad kerge vaevaga juurde uut sisu ja kirjutaja ilmselt reklaamib valminud postitust ka oma sõprade ja jälgijate seas. Internetiturundaja Peep Laja (pildil) tundub tegevat nõnda oma Traindomi blogis. Ta intervjueerib edukaid tegelasi ja need muidugi reklaamivad valminud videot ka enda järgjaskonnale. Võidavad mõlemad.

14. Arenda epostiturundust

Nt reisifirma Estravel on öelnud, et epostiturundus on nende jaoks kullaauk. Seega areta endale vinge list, kes lausa ootab sinu kirju ja siis saad neis kirjadeis ka oma blogipostitusi promoda.

15. Reklaami raha eest

Kui tegemist on tõeliselt rokkiva postitusega, siis pole patt ka seda raha eest reklaamida. Proovi näiteks Google Adsi klikipõhist reklaami.

16. Hoia lipp kõrgel!

Kui kirjutad pidevalt ja hästi, siis piltlikult öeldes saad 1000 lugejat. Kui kirjutad vahest harva hästi ja ülejäänud postitused sakivad 150ga, siis saad 50 lugejat. Seega hoia lipp kõrgel ja järjest rohkemad inimesed loevad sinu blogi.

Tänan lugemast!
Milliseid nippe sina kasutad, et saada oma blogile rohkem lugejaid?

Aa jaa..kui tunned, et see postitus võiks ka mõnele su sõbrale kasu tuua, siis palun Like’i seda. Aitäh!

Koolitus: Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele, SEO

Otsimootoritele optimeerimine on kodulehe kõige olulisem külastajate allikas. Enamus veebilehtede puhul tuleb 30-70% külastajatest otsingumootoritest. Tule Koolitusele ja saad teadmiseda, mille abil saad oma kodulehe otsingumootorites parematele positsioonidele aidata. Vaata lähemalt…

Jaga artiklit sõbraga