Jaga artiklit sõbraga

Uskumatu minu jaoks, aga paljud inimesed kasutavad ikka veel neti.ee otsimootorit. Täna uurime, kuidas saada oma koduleht neti.ee otsitulemustes kõrgetele kohtadele?

neti.ee optimeerimine

Eellugu

Eestis hõivab neti.ee umbes 20-60% otsimootorite turust olenevalt valdkonnast. Numbrid on hinnangulised, sest ametlik statistika siin puudub. Nt meie lehe otsimootorite jaotus on 77,4% Google ja 18,7% Neti. Ainukene eeldus on , et neti.ee kasutajad on pigem vähem kogenud interneti kasutajad, sest kui vähegi internetis käid, siis tead, et neti.ee on jama ja Google on parem. Igatahes, kui Sinu äri sihtgrupp on just sellised inimesed, siis on Netis kõrgel kohal olemine Sinu jaoks üsna oluline.

Mis on kõrgete kohtade saavutamise saladus?

Kokkuvõtlikult öeldes on see üks SUUR segadus ja mingeid kindlaid valemeid siin ei ole erinevalt Google’ist. Siiski saan anda mõned soovitused, mis tulevad kasuks.

neti.ee seo saladus

1. Lisa oma leht neti.ee kataloogi

Neti.ee jaoks on väga tähtis, et Sinu leht on olemas nende kataloogis. Seega otsi üles oma kategooria ja lükka oma leht üles.
Muide Neti kataloogis olemas olemine ei ole hea ainult otsitulemuste jaoks, vaid tihtilugu saab sealt ka palju klikke otse kataloogist endast. Kindlasti lisage oma leht neti.ee kataloogi!

2. Tee veebilehe indekseerimine lihtsaks

Ära oota, et Neti otsirobot ise Sinu veebi tuleks, et näha, kas midagi on uuenenud. Tee oma veebilehele sitemap.xml fail. WordPressil on sitemap.xml jaoks olemas lademeis pluginaid, aga kui Sul pole WordPressi, siis guugelda ja leiad palju tasuta vahendeid. Kui sitemap.xml valmis, siis lisa selle URL siia. Tulemus: Neti.ee teab teist rohkem ja loodetavasti paigutab kõrgemale positsioonile.

3. Märksõna spämm

Kui toppida veebilehe tiitlisse, kirjeldusse, url-i jne hulganisti märksõnu, millega tahad head kohta saada, siis Netis tuleb see kasuks, aga Google saab aru, et Sa oled pettukas ja teeb Su veebilehele nii 1000 kohta trahvi. Ei soovita.

4. Unusta neti, keskendu Google’ile

Mina alati soovitan optimeerida oma veebileht Google’i järgi, sest Neti.ee-le optimeerides võid hulluks minna, sest kogu süsteem on nii segane ja ebaloogiline. Seega lisa oma veebileht Neti.ee kataloogi, tee indekseerimine lihtsaks ja siis keskendu Google’ile – Neti.ee otsing on niikuinii välja suremas ja loogiliselt mõeldes kaotavad nad kasutajaid iga päevaga.

Oskad lisada mõne nipi neti.ee-s kõrgete kohtade saavutamiseks?

Image: Najtux

Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele, SEO koolitus

SEO koolitus annab sulle teadmised, kuidas otsingumootorites paremaid tulemusi saavutada ja rohkem külastajaid lehele tuua. Kuidas selgitada välja, millised märksõnu sihtgrupp kasutab? Milliseid tehnilisi võtteid otsimootoritele optimeerimine sisaldab ja kuidas neid kasutada? Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele anna pikaajalisi tulemusi ja aitab kaasa müügi kasvule. Vaata lähemalt…

Jaga artiklit sõbraga