Jaga artiklit sõbraga

Dreamgrow Google värvides

Google on hirmsuur elukas ja maailma üks tähtsamaid firmasid, aga peaaegu kõik tema tooted on tasuta. Alustades lihtsast Google otsingust lõpetades eriti võimsa veebianalüütika tarkvara Google Analyticsiga. See teadmine paneb ju vägisi mõtlema, et kuidas Google kasumit teenib?

Kui jätta mängust välja kõik vandenõuteooriad, siis võib väita, et Google on reklaamifirma. Ja tõsi see on – Google’i maagiline rahalehm on reklaami müümine ehk suuresti Google Ads. Nimelt tuleb sealt 95% Google’i kasumist! Vt ka Google’i teemakohast pressiteadet.

Google tegelikult alustas ja hankis esimesed investorid täiesti ilma selge kust-raha-tuleb plaanita, aga raha teenimise idee leiti telefoniraamatutest. Nii praegune cash cow sündiski.

Muidugi on Google ammu aru saanud, et tantsu lüüakse õhukesel jääl. Keegi võib ju iga päev välja tulla uue süsteemiga (nt Bingi sotsiaalne otsing koostöös Facebookiga) ja nemad võivad oma kodinad kokku korjata. Sestap on Google jõudsalt välja arendamas uusi miljardi dollari ärisid, milleks on Youtube, mobiiliäri (pigem reklaamimüük mobiilides kui Android) ja sihitud bännerireklaamid. Lisaks on Google investeerimas tuuleenergiasse ja uurib maad ise sõitvate autode äris.

Tõotavad tulla põnevad aastad …

Uuendus:
Daniel Kaban jagas kommentaarina väga hea Google’i mastaabsust kirjeldava video. Soovitame vaadata.

Jaga artiklit sõbraga