Jaga artiklit sõbraga

Nagu varem kirjutatud lubas Google Analytics tulla välja võimalusega jagada oma kontol koostatud raporteid ja segmente (Custom Reports ja Advanced Segments) teiste kasutajatega. Kuna sellega venis, siis tekkis küsimus, et mis aastat nad silmas pidasid?

Täna analüütikat uurides märkasin, et see uuendus on lõpuks laivi läinud ja nüüd võid omaloodud Google Analytics headust ka sõpradega jagada. Selleks on vaja saata ainult üks link ja sõber saab vajaliku segmendi või raporti oma analüütikale külge haakida.

Väga oodatud uuendus ja lihtsustab oluliselt tööd, kui sul on mitmeid GA kontosid hallata.

Google Analytics segmendid ja raportid

(NB! järgneb keeruline jutt, mis ei pruugi kellelegi, peale autori, arusaadav olla). Jagan siin ka testimiseks ühe huviliste külastajate segmendi välja. Segment on ühend külastustest, millel on üle kolme lehevaatamise, lehel viibitud aeg üle 148 sekundi ja külastus on vähemalt kolmas. Sellest ühendist on välja lõigatud tükk, milles puhul viimasest külastusest on möödunud vähem kui seitse päeva. Need numbrid on igal keskkonnal erinevad. Katsetamisel kasutage oma keskkonna keskmisi. See tähendab, et huviliseks külastajaks loeme neid, kes ületavad nendes näitajates keskmist ja on teinud üle kolme külastuse, millest viimane on vähem kui seitse päeva tagasi. Selleks, et oleks lihtsam segmentidest nime järgi aru saada kasutan sellist süsteemi <nimi> Engagement OR <lehti>/<keskmine aeg>/<külastusi> AND <viimati külastanud>. Dreamgrow puhul: DG Engagement OR 3/147/3 AND 7.

Minu katsetused on näidanud, et “huvilises segmendis” oleva külastajad moodustavad enamuse (80%+) neist, kes teile raha sisse toovad.

Vaata lähemalt:

Google Analytics koolitus

Google Analytics meistriklassis saad teada, kuidas veebianalüütika aitab Sul paremaid tulemusi saavutada ja müüki kasvatada. Koolituse käigus anname Sulle ülevaate, kuidas selgitada välja, millised kanalid toovad ettevõttele kasu ja millised vaid näiliselt toimivad. Fookuses on tehingute ja raha mõõtmine. Vaatame, kuidas andmetest olulist infot leida. Vaata lähemalt…

Jaga artiklit sõbraga