Jaga artiklit sõbraga

See kood on vananenud, uue leiad siit.

Inimesed panevad oma saitidele külge Google Analytics’it. See on suurepärane ja kindlasti tuleks kõike oma veebikeskkonnas mõõta. Probleem on selles, et kõike siiski lihtsalt Google koodi lisamisega ei mõõdeta. Nimelt ei tea Google, et osa Neti.ee, Delfi ja WWW.ee liiklusest on otsingupõhine. Selle tulemusena jääb kogu Eesti otsingumootorite liikluse puhul arvestamata külastaja poolt sisestatud märksõna. Selleks, et Eesti otsingute märksõnad kaotsi ei läheks tuleb Google Analytics koodile lisada paar rida. Lisatavad read on märgitud punaselt:

Tähelepanu! Selle koodis võivad jutumärgid valesti olla. Kindlapeale töötava koodi saad, kui teed sellel lehel “view source” ja võtad lehe lõpus oleva GA koodi. Vaheta ainult oma Google Analyticsi kasutajakonto number välja

Kui teie veebiarendaja pole seda veel rakendanud, siis suunake ta sellele postitusele ja paluge vajalikud muudatused sisse viia.

PS Tegemist pole kindlasti mingi tohutu uudisega, aga väga paljudel lehtedel, mis kasutavad Google Analytics tarkvara on jäänud Eesti otsingud seadistamata.

Google Analytics koolitus

Google Analytics meistriklassis saad teada, kuidas veebianalüütika aitab Sul paremaid tulemusi saavutada ja müüki kasvatada. Koolituse käigus anname Sulle ülevaate, kuidas selgitada välja, millised kanalid toovad ettevõttele kasu ja millised vaid näiliselt toimivad. Fookuses on tehingute ja raha mõõtmine. Vaatame, kuidas andmetest olulist infot leida. Vaata lähemalt…

Jaga artiklit sõbraga