Jaga artiklit sõbraga

Mulle meeldib hirmsasti numbrites tuulata ja et sotsmeedia haip päris ära ei tüütaks, siis postitan vahelduseks ka natuke analüütika juttu.

Google Analytics lojaalsusnäitajadGoogle Analyticsis on Visitors sektsioonis alajaotus Visitor loyalty. See sektsioon sisaldab infot, mis annab ülevaate sellest, kui hästi teie veeb kasutajat haarab. Saame nendest näitajatest teada, kui tihti meie veebi külastatakse ja kui sügavale minnakse. Kirjeldan siin lähemalt kahe mõõdiku Loyalty ja Recency kasutamist.

Lojaalsusnäitajate juures on oluline üldine trend mitte mõõdikute absoluutväärtused. Üldise trendi jälgimine on aga Google Analyticsis keeruline, sest saad vaadata ainult ühte vaadet korraga ja muutumist ajas ei näidata.

Selleks, et paremini aru saada, kuidas lojaalsusnäitajad ajas muutuvad on vaja kasutada Google Analyticsi Advanced Segments võimalusi.

Loyalty

Loyalty näitab seda kui kiindunud su veebikülastajad on ehk mitu korda nad sinu veebi on külastanud. Mida rohkem korduvkülastajaid seda paremini su veeb külastajaid tagasi meelitab. Äkkiliselt suurenev esmakülastajate arv võib näidata, et inimesed on hakkanud saabuma mingist uuest kanalist. Lisatud pildil on näha, milline näeb välja Loyalty raport. Probleem on selles, et selline ühe raporti vaade ei ütle meile suurt midagi. Meie jaoks on oluline, kuidas muutub lojaalsete külastajate protsent ajas.

Google Analytics loyalty / lojaalsus

Selleks tuleb Advanced Segments menüüst määrata kaks uuritavat segmenti. All Visits ja Returning Visitors. Tekkinud graafikust saab vaadata, kuidas muutub korduskülastajate osakaal ajas. Näiteks võib öelda, et kui korduskülastajate protsent läheb üles ja üldine külastuste arv on püsiv või suurenev, siis oleme midagi hästi teinud. Samuti on võimalik korduskülastuste arvu kasvamine samal aja kui üldine veebikülastuste arv väheneb.

Google Analytics segmendid valimine

Recency

Recency on mõõdik, mis näitab kui tihti inimesed teie keskkonda külastavad. Mitu päeva tagasi toimus eelmine külastus. First visit sisaldab neid, kes pole varem lehel käinud. Same day on külastajad, kes on ühel päeval teinud mitu sessiooni.

Selleks, et täpsemalt mõista korduskülastajate käitumist tuleb luua Custom Segment, kus määrame ära, milliseid külastajaid tahame vaadelda. Selle segmendi loomiseks on vaja enda jaoks kirjeldada oluline segment. Käesolevas näites valin kasutajad, kes on külastanud lehte vähemalt kolm korda ja nende eelmine külastus toimus vähem kui kuu tagasi.

Custom Advendced Segmenti loomiseks käitu järgnevalt:

Google Analytics segmentide loomine

Ava Google Analyticsi lehel segmentide paneel ja kliki Create a new advanced segment.

Edasi toimeta järgnevalt:

Google Analytics custom segmendi loomine

  1. Ava Dimensions menüüs Visitors alajaotus. Lohista Days Since Last Visit punktiiriga kasti ja määra tingimuseks Less than (vähem kui).
  2. Pane väärtuseks sobiv number, näites kasutan 31 päeva.
  3. Vajuta Add “and” statement, lohista tekkinud kasti Count of Visits ja määra tingimuseks Greater than or equal to.
  4. Pane väärtuseks sobiv number, näites kasutan 3 külastust.
  5. Anna oma uuele segmendile nimi ja salvesta

Kui sa tahad lihtsal kopeerida minu loodud segmenti oma kontole, saad seda teha selle lingi kaudu: Google Analytics segment: 3+ külastust, eelmisest külastusest vähem kui kuu.

Nüüd saad tekinud nimekirjast valida vastloodud segmendi ja seda uurima asuda. Sarnaselt lojaalsussegmendiga on siin soovitav võrrelda trende üldise külastuste arvuga ja leida need mõjurid, mis suurendavad uuritava segmendi külastusi.

Google Analytics oma segmendi valimine

Sarnaselt eelnevale näitele saad kirjeldada ka Depth of Visit segmendi ja uurida mis mõjutab kasutajate poolt vaadatavate lehtede arvu. Google on valmis teinud ühe vaikimisi valiku milleks on segment nimega Non-bounce Visits (külastatud lehti 2 või rohkem). Hääd uurimist!

Google Analytics koolitus

Google Analytics meistriklassis saad teada, kuidas veebianalüütika aitab Sul paremaid tulemusi saavutada ja müüki kasvatada. Koolituse käigus anname Sulle ülevaate, kuidas selgitada välja, millised kanalid toovad ettevõttele kasu ja millised vaid näiliselt toimivad. Fookuses on tehingute ja raha mõõtmine. Vaatame, kuidas andmetest olulist infot leida. Vaata lähemalt…

Jaga artiklit sõbraga