Jaga artiklit sõbraga

Eelmises postituses sai uute Google Analytics funktsioonide sissejuhatus tehtud. Asungi kohe esimest olulist uut funktsiooni, Custom Reporting, tutvustama.

Google Analytics: Custom Reporting

Nagu funktsiooni nimigi ütleb võimaldab Custom Reporting vaadata, luua, salvestada ja muuta raporteid veebianalüütiku soovide alusel. Analüütikul on võimalus valida millist informatsiooni ja andmeid kuvatakse ja mis järjekorras neid kuvatakse. Seda kõike saab teha eraldi “Custom Reporting” lehel drag-and-drop meetodil. Pärast soovitud raporti koostamist ilmub see kõikidele teie poolt hallatavatele Google Analytics kontodele. Selle tulemusena ei pea igakord uut raportit koostama. Raport uueneb päevade kaupa iseseisvalt ja teeb seda niikaua kuni te selle raporti kustutate.

Custom Reporting lehe elemendid:
1. raporti nimi
2. metrics (drag-and-drop)
3. dimension (drag-and-drop)
4. tab‘id
5. eelvaate ja salvestamise nupp

Google Analytics Custom Reporting leht

Raporti koostamine

Milles siis seisneb Custom Reporting võlu. Toon siinkohal ühe näite. Kõik, kes on Google Analytics’is eesmärke ehk Goal‘e seadistanud ja pärast neid analüüsinud, peaksid kursis olema, et kui oli soov vaadelda näiteks külastuse allikaid (traffic sources) ja Goal‘e, siis näidati neid üksteise suhtes ainult protsentides. Kui Goal‘e oli üks, siis isklik matemaatiline skill oli juba niivõrd hea, et piisas ainult külastuste ning protsentide peale vaatamisest ja oli arvuliselt number teada. Aga kui Goal‘e on neli? Nagu alljärgneval pildil:

Google Analytics Goals rate

Küll oleks tahtnud aeg-ajalt vajutada “ekstra” nuppu ja näha neid Goal‘e kohe arvuliselt, mitte protsentides. Eriti kui oli vajadus saata selline raport kliendile. Oleks ju lihtne, export -> pdf, ja kliendi poole teele, aga kuidas sa saadad ja ütled a’la “arvutage ise”.  Ikka tuli eraldi Excelis raport valmis teha. Kuid mitte enam. Custom Reporting võimaldab koostada sama tabeli selle erinevusega, et Goal‘id on numbrites. Koostamegi ühe sellise raporti:

Google Analytics Custom Reporting koostamine

Nagu eelpool pildil näha, sai raporti elementide järjekord ise valitud. Pärast raporti koostamise nupule vajutamist on tulemus järgmine:

Google Analytics Custom Reporting tulemus

Nüüd ei ole muud, kui export -> pdf ja kliendi poole teele.

Lisades antud raportile juurde segmenteerimise, millest kavatsen kirjutada järgmises postituses, läheb asi veelgi põnevamaks.

Selle lühikese ajajooksul, mil olen saanud Custom Reporti funktsiooni kasutada, on sellest saanud minu üks lemmik element Google Analytics programmis. Just oma võimalusterohkuse poolest. Mitmed klientidele saadetavad raportid on just selle funktsiooniga tehtud.

Goolge Analytics Custom Reporting demovideo

Parema ettekujutuse saamiseks lisasin postitusele ka Google Analytics ametliku Custom Reporting lühikese demovideo:

Järgmistes postitustes…
Google Analytics uuendus #2: Advanced Segments
Google Analytics uuendus #3: Motion Charts

Google Analytics koolitus

Google Analytics meistriklassis saad teada, kuidas veebianalüütika aitab Sul paremaid tulemusi saavutada ja müüki kasvatada. Koolituse käigus anname Sulle ülevaate, kuidas selgitada välja, millised kanalid toovad ettevõttele kasu ja millised vaid näiliselt toimivad. Fookuses on tehingute ja raha mõõtmine. Vaatame, kuidas andmetest olulist infot leida. Vaata lähemalt…

Jaga artiklit sõbraga